Спеціальні потреби

Олександр Зiнченко про iнавгурацiю та склад нового уряду - 2005-01-11


Київ – 10 сiчня. Вже до кінця вівторка має визначитися дата інавгурації Віктора Ющенка на посаді президента України. Ймовірно, що через інавгурацію сесію парламенту продовжать на тиждень. Про це заявив віце-спікер Верховної ради і керівник виборчої кампанії Віктора Ющенка Олександр Зінченко, який також заторкнув тему формування нового уряду.

Олександр Зінченко сповнений оптимізму щодо швидкого формування нового уряду. Він переконаний, що Верховна Рада підтримає кандидатуру, запропоновану новим президентом на посаду прем`єра і що його затвердження парламентом відбудеться ще на цій сесії – на другий день після інавгурації. Прізвищ кандидатів Зінченко не став називати, але пообіцяв, що там будуть лише політики нової команди і не буде Микола Азарова, принаймні його кандидатура не обговорюється.

Водночас чиновники, які мають досвід державного управління і не помічені у злочинах, будуть потрібні новій команді, сказав Зiнченко.

За словами вiце-спiкера українського парламенту, усі свої більш стратегічні плани щодо реформ в країні Віктор Ющенко має оголосити в інавгураційній промові. Зараз Ющенко працює в дуже широкому форматі над президентськими стратегічними планами. Мова йде не лише про перші 100 днів президентства, але більш широкий спектр питань.

На інавгурацію Ющенка запросять керівників європейських держав та великої сімки. Однак Зінченко натякає, що новий Президент значну увагу приділяє і громадській інавгурації. Керівник кампанії каже, що інавгурація Ющенка буде елементом закінчення його виборчої кампанії і що вона відбуватиметься в тому ж дусі, в якому починалося на Співочому полі 4 липня минулого року.

Зінченко прогнозує, що парламент активно працюватиме з новим президентом і буде демократичним інструментом, який сприятиме політиці Ющенка. Водночас він обіцяє і схвалити закон про опозицію, аби опозиціонери почувалися більш комфортно.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG