Спеціальні потреби

Ющенко дає iнтерв`ю Шпiґелю - 2005-01-04


Вашингтон - 3 сiчня. Путін нам шлях до Європейського Союзу не перекриє, жодних політичних зачисток в Україні не буде, а щодо нашої дальшої присутності в Іраку, ми консультуватимемося з нашими союзниками. Так Віктор Ющенко відповів на деякі із запитань, поставлених йому німецьким журналом Шпіґель.

Прямих контатків з президентом Росії Володимиром Путіним після виборів у нього ще не було, заявив Віктор Ющенко. Однак водночас він заперечив твердження німецького журналу про те, що Путін вважає лідера української опозиції оточеним анти-російськими силами. «Я розумію місце Росії в історії України і відносини з Москвою залишаться критично-важливими для нашої країни і тому я абсолютно не зацікавлений в поширенні анти-російських настроїв», сказав Ющенко, додаючи, що Росія залишається стратегічним партнером - як політичним, так і економічним і військовим. Він також наголосив, що у фокусі української стратегії - євроінтеграція і що Україні доведеться співпрацювати з Росією, переслідуючи цю мету. Втім Ющенко підкреслив, що немає людини у складі його команди, у якої анти-російські настрої.

Лідер «Нашої України» також наголосив, що домагатиметься пожвавлення інвестицій та торгівлі між Україною та Росією, як також знесення існуючих торговельних бар’єрів та вирішення проблеми потоку до Росії українських заробітчан. Ющенко підкреслив, що його стратегія завжди грунтуватиметься на інтересах України і що враховуватимуться позиції Росії. Втім він наголосив, що одне не підлягає обговоренню: «Путіну не буде дозволено перекрити нам шлях до Європейського Союзу».

Щодо складу майбутнього уряду та можливих дій проти губернаторів східних областей, які підтримували Віктора Януковича, Ющенко сказав, що уряд утворюватиметься на підставі домовленостей, які ми досягнули з нашими партнерами. Це буде уряд національної довіри, сформований за участю різних політичних партій, які поділяють візію моєї команди. А щодо регіональних губернаторів - я проти заміни їх людьми з Києва; вони повинні бути з відповідних регіонів, підкреслив Ющенко.

А чи буде притягнуто до судової відповідальності політиків на сході країни, які виступатимуть проти вашого уряду і як ви будете вирішувати проблеми хабарництва і корупції? - таким було наступне запитання. Щодо його першої частини, Ющенко заперечив, що проводитимуться будь-які політичні зачистки, втім він запевнив, що людей притягатимуть до відповідальності згідно із законом і що це також стосуватиметься Леоніда Кучми, його дружини та зятя. Водночас Ющенко сказав, що не хоче повертати Україну до приватизації дев’яностих, однак від двадцять шостого грудня кожний громадянин і кожна компанія сплачуватимуть податки і економіку буде виведено з тіні, зазначив він.

На запитання щодо майбутньої ролі Юлії Тимошенко, Ющенко назвав її політичним партнером, який має кожне право змагатися за найвищі в країні політичні посади, включно з кріслом прем’єр-міністра. Втім серед інших кандидатів на посаду глави уряду Ющенко також назвав Павла Порошенка, Олександра Мороза та Анатолія Кінаха.

Віктор Ющенко згадав також про потребу реформи судової системи, зокрема посилення ролі суддів. Він у зв’язку з цим назвав абсурдною надмірну вагу у нинішній системі Генеральної прокуратури.

Щодо дальшої присутності українських військових в Іраку Віктор Ющенко сказав, що в інтересах України - брати участь у вирішенні іракської кризи і що перед тим, як приймати будь-які рішення - Україна консультуватиметься із своїми союзниками.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG