Спеціальні потреби

Пiдсумки теледебатiв Ющенка i Януковича - 2004-12-22


Київ – 21 грудня. В Українi сьогоднi продовжувалося обговорення теледебатiв мiж кандидатами у президенти Вiктором Ющенком та Вiктором Януковичем, що вiдбулися у понедiлок ввечерi. Деякi оглядачi говорять, що на цiй зустрiчi Ющенко поводився не як кандидат, а вже фактично як переможець виборів.

(розшифровка розмови Мирослави Ґонґадзе з нашою київською кореспонденткою Вiкторiєю Сюмар)

МҐ: Вікторіє, як оцінили хiд i результати теледебатів українські ЗМІ та експерти?

ВС: Власне, треба сказати, що оцінки різні, однак все ж таки, одні наче говорять про перемогу Віктора Ющенка, оскільки той виглядав і більш аргументованим, і в них постало значно ширше коло питань з різних сфер. А політологи вказують на те, що Янукович вже, фактично, почав працювати на парламентські вибори і хоче заробити статус лідера опозиції, і він також продемонстрував, що він готовий домовлятися з Віктором Ющенком. Також кажуть, що Ющенко поводиться вже не як кандидат, а вже фактично як переможець виборів.

МҐ: А як відреагували політологи на заяву Віктора Януковича про те, що якщо Ющенко навіть виграє вибори, то він не стане президентом всієї України?

ВС: Можна це в цьому контексті розглядати, що Янукович власне демонструє свою важливість в політичному процесі України і претендує на роль загально-національного політичного лідера, вага якого досить значна, особливо в тому контексті, що парламентські вибори вже не так далеко. Вже почали навіть говорити, що в Україні може бути дво-партійна парламентська система, коли на чолі однієї партії буде стояти Ющенко, а на чолі іншої Янукович і та партія орієнтуватиметься, очевидно, на Росію. Це була його головна відмінність. МҐ: Скажіть, будь-ласка, чи є якісь прогнози з приводу того, скільки отримають кандидати на виборах?

ВС: Якщо говорити про соціологію, то зараз і в українській пресі і в російській звучить цифра 15 відсотків на користь Ющенка, десь в районі 10-15 відсотків. Хоча рейтинги не оприлюднюються, оскільки це заборонено українським законодавством.

МҐ: А в цьому контексті важливо було б знати, яким був інтерес людей до цих теледебатів, який був рейтинг теледебатів?

ВС: Рейтинг теледебатів був дуже значним. Їх транслювали відразу вісім каналів, і як сьогодні засвідчила компанія GFK-USM, яка багато років займається рейтингами каналів, дебати дивилися понад 60 відсотків українців. І ще одна вражаюча цифра. На дебатах зупинили свою увагу майже 90 відсотків усіх тих, хто взагалі того вечора дивився телевізор.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG