Спеціальні потреби

Сенатор Луґар впевнений в перемозi Ющенка - 2004-12-21


Вашингтон – 20 грудня. Сенатор Рiчард Луґар, який був офіційним представником американської адміністрації на другому турі виборів, минулого вікенду обговорював українське питання на популярній у США телевізійній програмі «Зустріч з пресою». Серед іншого, він говорив про отруєння Віктора Ющенка та висловив впевненiсть в його перемозi на виборах 26 грудня. Сенатор Луґар заявив, що не має сумнівів, що iнцидент з Ющенком був випадок навмисного отруєння:

«Я думаю, що він був отруєний. Я думаю, що це чудо, що він залишився живим і здатним так енергійно продовжувати свою кампанію. Дозвольте вам сказати щось про українців. Це – така стійка нація».

Сенатор також сказав, що не сумнівається, що Ющенко 26 грудня переможе:

«Я думаю, якщо вони фізично не зруйнують виборчі дiльницi, він переможе. І важливо, що навіть прихильники прем’єра, про-урядового кандидата, кажуть, що не збираються розривати країну на частини. Україна залишиться єдиною державою. Україна підтримуватиме відносини і з Росією, і з Європою, та із Сполученими Штатами».

Так сенатор Луґар процитував тих українців, що підтримують Януковича. Політик додав, що події, свідками яких він став, є історичним моментом для всієї Європи:

«Якщо ви подивитесь на Європу, єдину та вільну, то побачите розвиток демократії та відкриття нових можливостей і для росіян, не тiльки українцiв. Росіяни мають повернутись до демократії, скориставшись прикладом тих, хто вийшов на вулиці Києва».

Учасники розмови торкнулися у зв`язку з цим i питання вірогідності втручання президента Путіна в виборчий процес цього разу:

«Я думаю цього разу це вже неможливо. Він доклав всіх можливих зусиль. І коли я там був, росіяни були повсюди. Насправді боротьба була завзята. Вони спробували, та програли».

Наприкінці програми сенатор Луґар зазначив, наскільки важливим в контексті глобальної політики є те, яким буде розв’язання української кризи:

«Ось він - момент істини. Ось - момент, яким треба скористатися. Ви знаєте, давайте на хвилинку забудемо про Ірак. Давайте поговоримо про Україну. І дозвольте сказати ще таке. Всі наші зусилля мають бути об’єднаними. Цей чоловік, Ющенко, був отруєний. Однак він не тільки залишився живим, він має стабільну, стійку підтримку», зазначив сенатор Луґар в американськiй телепрограмi «Зустрiч з пресою».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG