Спеціальні потреби

ЦВК встановила новий порядок передачi даних - 2004-12-21


Київ – 20 грудня. ЦВК України встановила порядок передачі територіальними виборчими комісіями попередніх даних про хід та підсумки переголосування другого туру президентських виборів. Згідно з рішенням Центрвиборчкому, інформація з ТВК надходитиме в електронному вигляді та за допомогою телеграм.

26 грудня та кілька наступних днів членам Центральної виборчої комісії доведеться працювати мало не цілодобово. Перші дані про хід виборів до Центрвиборчкому мають надійти приблизно о 9-ій годині ранку неділі. На цей час у ЦВК знатимуть про усі проблемні дільниці, де вибори не розпочались і через які причини. В 11-ій та 15-ій годині ЦВК сподівається отримати інформацію про кількість виданих бюлетенів, а вже після 20-ої години вечора почнуть надходити перші результати голосування. Голова ЦВК Ярослав Давидович повідомив, що, як і минулого разу, усі дані спочатку будуть надходити в електронному вигляді:

«З 20 години 26 грудня оперативна інформація про підрахунок голосів на виборчих дільницях кожного територіального виборчого округу буде передаватись до ЦВК з комп`ютерних робочих станцій програмно-технічного комплексу інформаційно-аналітичної системи “Вибори”. Контроль буде здійснюватись, цих електронних повідомлень з відповідністю їх змісту протоколам дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів буде покладено на голів відповідних територіальних виборчих комісій».

Крім електронної системи, вибори страхуватиме і старий добре перевірений метод. На другому поверсі в Центрвиборчкомі буде встановлено 6 спеціальних апаратів, які прийматимуть телеграми з результатами з виборчих дільниць. Для попередження будь-яких проблем, голова ЦВК пообіцяв посилити склад Центральної виборчої комісії відповідними фахівцями, а з головами ТВК провести селекторні наради.

Що стосується питання виготовлення бюлетенів, то нагадаю, що днями президент Кучма все ж підписав дозвіл на виготовлення бюлетенів не лише на банкнотно-монетному дворі Нацбанку, а й на поліграфічному комбінаті “Україна”. Отож усi бюлетенi мають бути надрукованi вчасно.

XS
SM
MD
LG