Спеціальні потреби

Польща вiдкидає звинувачення у втручаннi в українськi справи - 2004-12-16


Київ – 15 грудня. Польща не втручається у внутрішні справи України, а мандат посередника лише дозволив їй взяти участь у розв`язанні політичної кризи, що виникла в Україні після президентських виборів. Про це на зустрічі з журналістами заявив посол Польщі в Україні Марек Зюлковський. Посол ще раз підкреслив, що Польща і надалі виконуватиме місію посередництва між Україною та Європейським Союзом.

Польща достатньо оптимістично ставиться до переголосування другого туру виборів Президента України. Польський посол Марек Зюлковський висловив сподівання, що треті вибори, на відміну від попередніх, будуть чесними і прозорими. Участь польської сторони у переговорах щодо вирішення політичної кризи в Україні Марек Зюлковський вважає позитивним і відкидає звинувачення провладного кандидата Віктора Януковича у втручанні Польщі у внутрішні справи України:

«Немає і не може бути й мови про якісь втручаннян у внутрішні справи України, коли мова йде про нечесні вибори».

Марек Зюлковський підкреслив, що факт нечесних виборів визнав і Верховний суд України. Посол нагадав, що Україна є членом європейських організацій, таких як Рада Європи та ОБСЄ і, враховуючи це, мандат міжнародних посередників у врегулювання української політичної кризи був обмежений тим, щоб сприяти врегулюванню цієї кризи в Україні.

Марек Зюлковський підтвердив, що Польща і надалі буде виконувати місію посередника між Україною і Європейським Союзом, проте у цьому діалозі вкрай важливою є участь самої України, пiдкреслив вiн:

«Польща буде намагатись у Європейському Союзі якомогоа швидше інтенсифікувати діалог про посилення зовнішніх контактів Європейського Союзу з Україною. Мова може йти й про надання Україні статусу країни з ринкововю економікою, про що говориться вже дуже довго. Проте це також залежить від інтенсифікації зовнішньої діяльності української сторони».

Польський посол відзначив, що наразі говорити про якісь серйозні переговори між Україною і Європейським Союзом - неможливо. Треба дочекатись результатів виборів та інавгурації нового президента. І вже потім Польща наполягатиме на зустрічі у верхах, під час яких Україна зможе серйозно осмислити свою зовнішню політику і визначитись і з тим напрямком, у якому вона рухатиметься далі.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG