Спеціальні потреби

ЦВК видiляє ефiрний час кандидатам, змiнює систему передачi даних - 2004-12-14


Київ – 14 грудня. Центральна виборча комiсiя розподiлила ефiрний час мiж кандидатами i заявила, що для підрахунку результатів голосування 26 грудня вона застосовуватиме систему передачі даних за допомогою телеграфа чи телетайпа.

Сьогодні під час засідання Центральної виборчої комісії відбулось жеребкування щодо черговості надання ефірного часу кандидатам у президенти на першому національному телеканалі та першому каналі українського радіо. Згідно з результатами жеребкування, на телебаченні першим виступатиме Віктор Янукович, на радіо – Віктор Ющенко. Ефірний час для агітації на УТ-1 Віктору Януковичу буде надано 21-го та 23-го грудня у проміжку між 19.50 та 20.20. І такий самий час отримає Віктор Ющенко але 22-го та 24-го грудня. На першому каналі українського радіо Ющенко виступить ввечері 21-го та 23-го грудня, а Янукович відповідно 22-го та 24-го. Один з членів ЦВК - Андрій Магера, коментуючи результати жеребкування відзначив, що хоч жереб і сліпий, але цього разу, на відміну від попереднього, між кандидатами збереглось чергування.

Під час засідання голова ЦВК Ярослав Давидович також повідомив журналістів про намір Центральної виборчої комісії повернутись до старої системи підрахунку голосів за допомогою телеграм від виборчих комісій, у яких міститимуться дані про результати голосування. Така телеграма, сказав вiн, вважатиметься офіційним документом:

«Ми повертаємось до системи виборчих телеграм, які будуть передаватись телеграфом, або телетайпом до Центральної виборчої комісії. Я хотів би, щоби засоби масової інформації про це знали; Що кожна територіальна виборча комісія, яка завершить підрахунок голосів, прийме і затвердить протокол про результати підрахунку голосів в межах територіально-виборчого округу, складе, підпише протокл і відповідно буде поставлено мокру печатку. Зразу же представник засобів зв`язку у цьому ж кабінеті перенесе це на телеграму на телеграф або телетайп і передасть до Центральної виборчої комісії. Цей документ – це буде державна урядова телеграма. Вона має вагу офіційного документа».

Давидович додав, що за допомогою цих телеграм будуть підбиватись перші підсумки голосування. Голова Центрвиборчкому також повідомив, що для переголосування 26 грудня буде виготовлено лише піввідсотка відкріпних посвідчень, що становить 188 тисяч. Ступінь захисту на цих посвідченнях буде таким самим, як і на виборчих бюлетенях.

На завершення комісія заявила про свій намір звернутись до Верховної Ради з проханням внести низку змін до закону про особливості застосування закону про вибори президента України. Зокрема, ЦВК пропонує змінити строки формування територіальних і дільничних виборчих комісій і змінити норму, відповідно до якої виготовленням виборчих бюлетенів займається лише одне підприємство. Члени комісії стверджують, що виготовити таку кількість бюлетенів і відкріпних талонів за такий короткий термін на одному підприємстві не вдасться.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG