Спеціальні потреби

Чи змiнила Росiя своє ставлення до виборiв в Українi? - 2004-12-10


Вашингтон – 9 грудня. Сьогоднi у Брюсселі відбулась чергова зустріч міністрів закордонних справ Ради НАТО-Росія, на якій було схвалено заяву, в якiй Москва вперше зайняла спiльну iз Заходом позицiю щодо виборiв в Українi. Серед ряду питань, заторкнутих в заяві міністрів закордонних справ країн Ради НАТО-Росія, одним з перших є згадка про Україну. В заяві сказано: «Що стосується ситуації в Україні, ми звернули увагу на заходи, прийняті усіма сторонами для розв’язання політичної кризи відповідно до законів і конституційних норм України. Ми закликали усі сторони продовжувати уникати застосування насилля і підбурювання до нього, не вдаватись до залякування виборців і працювати над запевненням вільного справедливого виборчого процесу, який віддзеркалюватиме волю українського народу. Ми підтверджуємо нашу підтримку незалежності, суверенітету, територіальній цілісності і демократії України. Це життєво-важливо для спільної і неподільної безпеки і стабільності для всіх», - сказано в заяві.

На прохання прокоментувати прийняту Радою заяву, держсекретар США Колiн Павелл, виступаючи в Брюсселі, сказав:

«Я думаю, що заява говорить сама за себе. Ми тепер маємо шлях уперед, створений самим українським народом. Українські лідери об’єднують зусилля. Рада висловилась, і Верховний суд висловився. Люди припиняють пікетування міністерських будинків. Вони вірять, що двадцять шостого грудня відбудуться вільні, справедливі і відкриті вибори, і я задоволений, що Росія змогла приєднатись до країн НАТО у схваленні цієї заяви. На мою думку, нам слід прийняти те, про що говориться в заяві Ради НАТО-Росія, як виявлення Росією своєї позиції, і я задоволений, що ми завершили засідання спільністю поглядів на те, що наступне станеться в Україні».

На регулярному брифінгу для журналістів прес-секретар Білого дому Скотт МакЛеллан згадав, що в ході телефонної бесіди президента Буша з своїми колегами - президентами Польщі і Литви - усі три лідери привітали заяву, схвалену в Брюсселі міністрами закордонних справ НАТО і Росії щодо України.

Тим часом президент Асоціації атлантичного договору - американський посол Роберт Гантер в інтерв’ю Голосу Америки наголосив:

«Те, що зараз відбувається в Україні, є критичноважливим для майбутнього цієї країни, для майбутнього її демократії, її економічного розвитку, як також життєвоважливе для усієї Європи та Північно-атлантичного регіону показати, що для цієї країни можливий саморозвиток - економічний і політичний як єдиної країни; показати, що це не становитиме загрози Росії і що Росія може мати лише пільги від того, що українці самі вирішуватимуть своє майбутнє, - і надзвичайно багато втрат, якщо наступні вибори будуть такими ж пофальшованими, як і останні. Я сподіваюсь, що цей момент був доведений до відома пана Путiна і тих у Росії, які не мають уявлення, що це є в найкращих інтересах і Росії, і усіх інших», - сказав американський посол Гантер.

XS
SM
MD
LG