Спеціальні потреби

ПОРА мiняє тактику - 2004-12-09


Київ – 8 грудня. Громадянська кампанія ПОРА оголосила про зміну своєї тактики напередодні голосування 26 грудня. Активісти кампанії готові встати на захист законних результатів переголосування другого туру виборів та намагатимуться прорвати інформаційну блокаду на Сході і Півдні України.

Намети ПОРИ першими з`явились на Хрещатику після оголошення початку акції громадської непокори. Сьогодні ПОРА вважає себе рушійною силою помаранчевої революції. Це молодіжне крило, яке під час студентського страйку здобуло велику кількість прихильників і найближчим часом збирається провести організаційний з`їзд для того, щоб визначитись із структурою кампанії та її майбутнім. Активіст ПОРИ Владислав Каськів стверджує, що головним досягненням акції протесту є те, що люди вийшли захистити свої права:

«ПОРА не мала конкретної політичної мети на цих виборах. Для нас найважливішим було, щоб вибори відбулися як факт. Щоб вони відбулися чесно й справедливо. Звичайно, що ми хотіли, щоб перемогу на цих виборах здобули ті політики, які є носіями демократичних ідеалів i які фактично довели своїм існуванням, що вони підтримують права і свободи людей в Україні. Але не це найважливіше, головне, що люди повстали на захист своїх прав і свобод».

Зважаючи на те, що і до і після виборів 21 листопада ПОРА займала активну громадянську позицію, вона не збирається змінювати її і надалі. Найближчим часом представники ПОРИ планують здійснити інформаційні рейди по Східних та Південних областях України для того, щоб прорвати інформаційну блокаду і розповісти про те, що насправді відбувається в країні. Крім того активісти кампанії вирішили провести низку заходів громадянського впливу на нині діючого президента Леоніда Кучму. Зокрема, вони продовжать пікетування Адміністрації президента та встановлять наметове містечко біля резиденції президента у Конча-Заспі. До сьогоднішнього рішення парламенту, який проголосував за внесення змін до Конституції, члени ПОРИ поставились вкрай негативно. Владислав Каськів вважає, що такий компроміс є неприпустимим:

«Якщо говорити про конкретну сьогоднішню подію у парламенті, то тут оцінка з нашого боку дуже негативна тому, що компромісом це важко назвати. Фактично Україна може й не пережити другого такого компромісу. Це дуже нагадує події далекого 1990-го року, коли опозиція пішла на змову з тодішньою владою. Утворилася така псевдополітина еліта, яка довела Україну до сьогоднішнього стану і фактично спровокувала ситуацію, що через 15 років ми знову повернулись до того, з чого починали, до боротьби за ті ж самі речі, включно з незалежністю України».

На думку Каськіва, віддавати додаткові повноваження до рук парламенту у такому складі, який існує зараз, є вкрай необдуманим кроком. Саме тому, вважає вiн, необхідно провести дострокові парламентські вибори та схвалити закон про люстрацію, який би унеможливлював повернення до влади чиновників, що вже давно себе дискредитували.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG