Спеціальні потреби

Верховну Раду чекає напружений день - 2004-12-07


Київ – 6 грудня. Вже завтра парламент може внести зміни до Конституції України. Попередньо народні депутати домовились зібратись на позачергове засідання Верховної Ради о 12-ій годині. На порядку денному - пакетне голосування законопроектів про політичну реформу, внесення змін до Закону про вибори Президента та затвердження нового складу Центральної виборчої комісії.

Щоб дійти попередньої згоди депутатам довелось збиратись двічі, протягом дня. Остаточні домовленості сформовані. О 12-ій годині розпочнеться позачергове засідання сесії Верховної ради, проте для залагодження деталей лідери депутатських фракцій зберуться раніше, на 9 ранку.

У порядку денному сесії принципово важливі питання: пакетне голосування законопроектів про політичну реформу №4180 й №3207-1, внесення змін до Закону про вибори президента, відставка уряду Януковича та затвердження нового складу Центральної виборчої комісії. Під час обговорення фракції досягли згоди у питанні політреформи - у разі підтримання законопроекту №3207-1 ввести в дію законопроект №4180 з 1 вересня 2005 року, а в разі відмови - ввести його в дію з 1 січня 2006 року.

Питанням, що викликало найбільше дискусій, було застосування імперативного мандату. Фракція КПУ не хотіла поступатись, а позафракційні наполягали на тому, щоб депутатів не позбавляли мандату за виключення із фракції. Остаточне рішення щодо цього пункту буде прийнято на ранковому засіданні погоджувальної ради.

Представники опозиції також наполягають на послідовному голосуванні, тобто спочатку Закон про вибори президента, потім законопроект №4180, далі затвердження нового складу Центральної виборчої комісії і законопроект №3207-1.

Крім того однiєю з вимог опозиціонерів лишається – присутність президента Кучми у сесійній залі, щоб прямо там перед початком голосування за зміни до Конституції він підписав указ про відставку уряду Януковича і Центрвиборчкому. Спікер Володимир Литвин повідомив, що Леонід Кучма готовий прибути на засідання парламенту за умови, що він зможе спокійно проїхати до Верховної Ради.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG