Спеціальні потреби

Верховний суд: другий тур має бути переголосовано - 2004-12-03


Київ - 3 грудня. Верховний суд України сьогодні задовільнив скаргу штабу Віктора Ющенка. Він визнав незаконною постанову Центральної виборчої комісії про оголошення президентом України Віктора Януковича та доручив Центрвиборчкому призначити нову дату переголосування другого туру виборів Президента.

Рішення суду журналістам довелось чекати 7 годин. Скаргу позивача було задоволено частково, але у будь-якому разі це навіть більше, ніж сподівалась команда штабу Ющенка. Суд вирішив визнати дії Центральної виборчої комісії про встановлення результатів виборів президента неправомірними і скасував постанову ЦВК про оголошення президентом України Віктора Януковича. Верховний суд відмовився задовільнити прохання юристів про визнання обраним президентом України кандидата, що за підсумками голосування 31 жовтня 2004 року набрав найбільшу кількість голосів виборців, оскільки, згідно із нормами закону, Віктор Ющенко, хоч і переміг у першому турі , проте не набрав більше половини голосів виборців.

Натомість судді заявили, що вважають за необхідне провести повторне голосування і зобов`язали Центральну виборчу комісію призначити повторний другий тур виборів. За словами представника Віктора Ющенка – Миколи Катеринчука, повторний другий тур виборів має відбутись 26 грудня. У розмові з журналістами, Катеринчук відзначив, що вважає сьогоднішнє рішення перемогою насамперед судової системи України:

«Я вважаю, що це велика перемога перш за все судової системи України - перш за все, домінування принципу верховенства права, демократичного принципу. І я би хотів сказати, що ми поступово, в принципі, наближаємось до демократичних стандартів. І сьогоднішнє рішення суду треба поважати і я думаю, що воно спрямувало зараз суспільство на анулювання тої напруги, яка є у суспільстві, а також виходу тої кризи політичної, яка на сьогоднішній день існує».

Що стосується представників протилежного табору та Центральної виборчої комісії, то вони не були присутніми у залі під час проголошення рішення суду. Микола Катеринчук припустив, що вони здогадувались, яке рішення винесе суд і не прийшли на засідання, тому що почували б себе незручно. Катеринчук також додав, що очевидно Віктор Янукович не захоче змагатись за посаду Президента України у повторному другому турі виборів:

«Я думаю, що Віктор Федорович Янукович, напевно, при таких умовах, тобто рівної боротьби, заснованої на засадах і принципах Закону про вибори Президента, просто не погодиться йти на боротьбу за крісло Президента України. Я думаю, що він зніме свою кандидатуру і Ющенкові доведеться долати 50ти-вiдсотковий бар`єр».

Команда юристів штабу Ющенка також заявила, що склад Центральної виборчої комісії найімовірніше буде змінено з огляду на те, що Верховний суд вирішив звернутись до Верховної Ради, Президента і Генерального прокурора із окремим зверненням про порушення, які були з'ясовані й установлені в ході розгляду даної справи.

Тим часом підтримку рішенню Верховного суду вже висловили генеральний секретар Ради Європи Террі Девіс, президент Парламентської Асамблеї Ради Європи Петер Шiдер та речник Держдепартаменту Ричард Баучер.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG