Спеціальні потреби

Чи перебувають російські війська на території України? - 2004-11-29


Київ - 29 листопада. Останнім часом в українських мас-медіа з`являлася інформація про присутність в Україні бійців російських спецпідрозділів. Про це заявляли опозиційні політики, натомість офіційні представники влади такі заяви спростовували. Сьогодні повідомлення про десант повідомляє і російське видання Коммерсант.

Питання про те, чи є в Україні російський спецназ, залишається відкритим. Спочатку про це заявив керівник виборчої кампанії Ющенка Олександра Зінченко. Далі така інорфмація з`являлася і на сторінках преси.

Російське посольство відразу відреагувало – посол Віктор Черномирдін заявив, що ця інформація не відповідає дійсності. СБУ оголосила розслідування.

Втiм сьогодні факт наявності бойовиків російського спецпідрозділу “Вітязь” заявляє російська газета Коммерсант. За інформацією цього видання, перші загони росіян перекинули до України 23 листопада. Це газета дізналася від диспетчерів одного з аеропортів, які приймали літаки з вояками. Потім на аеродромі Гостомеля сів ще один літак із “Вітязем” на борту, людей з якого пізніше розмістили на базі міліції в Ірпіні. Потім сліди російського спецназу бачили і в Борисполі. Там диспетчер ніби то відмовився приймати такий літак і був змушений подати рапорт про відставку.

Зараз, за інформацією газети, на території України перебуває біля восьмисот російських бойовиків. Їх перевдягають у форму української міліції, і везуть до Києва – пише Коммерсант. Втім, є інформація, що 26 листопада спецназ намагалися вивести з України – про це повідомив народний депутат Олег Рибачук. Тоді ні журналістів, ні депутатів не пропустили на територію васильківського аеродрому.

Втім російські посадовці продовжують спростовувати твердження про перебування в Україні російських військових. Свого часу державний секретар США Колін Пауелл заявив, що він мав розмову з міністром закордонних справ Росії Лавровим і сказав йому про неприпустимість військового втручання у внутрішні справи України.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG