Спеціальні потреби

Акція на підтримку наметового містечка на Майдані біля стін посольства України у Вашингтоні - 2004-11-23


Вашингтон - 22 листопада. На знак солідарності з демонстрантами на майдані Незалежності в Києві у Вашингтоні біля стін посольства України в понеділок відбулась акція протесту, в якій взяло участь кілька десятків громадян України та американців українського походження.

Учасники акції біля посольства України у Вашингтоні вийшли на вулиці американської столиці на знак солідарності з українцями в Україні, які не визнають результати виборів президента. Демонстранти у Вашингтоні тримали гасла на зразок «Ні бандитському уряду», «Майдан ми з Вами». Як говорить одна з організаторів акції Лілія Остапенко, висловити свій протест учасників заходу змусило незадоволення ситуацією на Батьківщині.

Лілія Остапенко: «Я думаю це дуже важливо показати людям які зараз на Майдані, що ми з ними. Це морально дуже важливо. І також це важливо тому що Ваишгтон столиця великої держави. Коли я дізналася перші результати виборів мені хотілося плакати, потім я вирішила, що ми не будемо плакати ми будемо боротися законними шляхами і переконувати людей, щоб вони по чесному перерахували голоси і щоб вони дали можливість кожній людині в Україні зробити вільний вибір. Люди в Україні вже тринадцять років живуть бідно, вони живуть безправно і тепер уряд забрав у них останнє право вибору. Уряд немає права цього робити тому потрібно боротися щоб у людей в Україні було право вибору».

У Сполучених Штатах всього чотири українські виборчі дільниці в містах, де є посольство та консульства. У другому турі виборів на території США взяло участь близько десяти тисяч громадян України, і за даними посольства у Вашингтоні, понад 95 відсотків з них віддали свої голоси за Вiктора Ющенка. Як стверджують активісти громади, бажаючих голосувати було десятки тисяч, однак бюрократія Центральної виборчої комісії не дозволила відкрити додаткові дільниці в інших місцях компактного проживання українців на території США. Президент асоціації громадян України Михайло Даценко підозрює, що зроблено це було, оскільки закордон завжди голосує проти кандидатів від діючої влади.

Учасники демонстрації біля посольства підкреслювали, що не агітують за конкретного кандидата, а вийшли висловити протест проти зафіксованих фальсифікацій виборів. Однак кольори, в які була вдягнута більшість демонстрантів, не залишали сумнівів на чийому боці їх симпатії.

Михайло Григорів: «Молодь Вашингтону, студенти, ті що працюють тимчасово в Америці, вони хочуть виразити підтримку за чесні вибори, проти фальсифікації виборів. Наша думка, що народ України заслуговує на краще відношення до нього ніж те що ми зараз спостерігаємо проходить в Україні з виборами президента. Тому ми рахуємо, що президент України зара є Ющенко. Іншого президента з того, що ми бачимо, з тих результатів виборів, ми не підтримуємо. Тільки преиздент Ющенко. Український народ заслуговує на правду і чесне відношення».

Акція тривала кілька годин і відбувалася, незважаючи на змінний дощ. Подібний протест планується провести у вівторок у Нью-Йорку біля консульства України та Місії Росії при ООН із закликом до росіян не втручатися у внутрішні справи України. На середу запланована велика демонстрація біля посольства у Вашингтоні, яка згодом перейде до Конгресу США. Вже оформлюються спеціальні дозволи та організовуються чартерні автобуси з різних міст країни. Координують акцію кілька діаспорних організацій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG