Спеціальні потреби

Національний екзит-пол проводитимуть за участі міжнародних експертів - 2004-11-19


Київ - 19 листопада. Сьогодні у Києві консорціум Національний екзит пол оголосив про свої плани на другий тур виборів. Незалежний екзит-пол, профінансований посольствами західних країн та міжнародними фондами, проведуть дві структури – Київський міжнародний інститут соціології та Центр Разумкова за участі міжнародних експертів.

Під час другого туру виборів Президента в Україні буде проведено декілька екзит-полів. Найбільш авторитетні соціологічні фірми свого часу зібрав консорціум Національний екзит-пол-2004. Однак після першого туру консорціум розпався, і дві з чотирьох структур – Соціс та Соціальний моніторинг - залишили консорціум, заявивши, що вони зазнають тиску від донорів. Науковий керівник фонду Демократичні ініціативи Ірина Бекешкіна у свою чергу каже, що її колишні колеги змінили дані, які були отримані на користь Ющенка, на показники Януковича.

«Консорціум розпався не через якісь наукові чи методологічні причини. А причина була дуже проста – двоє наших колег в ніч виборів змінили свої дані на протилежні».

Тепер національний екзит пол будуть проводити КМІС та Центр Разумкова. Вони обіцяють подати спільні результати, хоча не виключають, у разі серйозних розбіжностей оголошення екзит-полу таким, що не відбувся.

Опитати збираються 30 тисяч українців на 460-ти дільницях. Опитування триватиме до 18.00 за Києвом, а результат оголосять відразу після закриття дільниць. Опитування буде таємним і максимально нагадуватиме процес голосування - люди заповнюватимуть бланки і кидатимуть їх до скриньки. Такий метод, за словами Ірини Бекешкеної, найбільш сприйнятний через політичний тиск в країні.

«Ми стикнулися з новою ситуацією, якої раніше не було в нашій країні. Раніше не було такої гострої політичної боротьби, не було залякувань, не було тиску, зараз це є. І тому наша методика має бути адекватною ситуації в Україні».

Соціологи просять людей не боятися відповідати на питання, а дільничнi комісії та міліцію не заважати робити дослідження. Аби довести свою об`єктивність та незаангажованість, консорціум запросив до співпраці у якості експертів відомих соціологів з Польщі та Росії.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG