Спеціальні потреби

Бiлий дiм закликає українську владу дати можливiсть українцям обрати свого наступного президента вiльно - 2004-11-19


[Текст заяви в перекладi] 21 листопада народ України обиратиме свого наступного президента. Вiн має право i заслуговує на можливiсть зробити свiй вибiр вiльно, без залякувань чи страху, чи то iз середини, чи iз-зовнi.

Президентська кампанiя та перший тур голосування цей основний iспит не здали. Ми роздiляємо глибокi занепокоєння, висловленi ОБСЄ та iншими спостерiгачами щодо того, що виборчий процес не вiдповiдав мiжнародним стандартам. Ми закликаємо українську владу дозволити своїм громадянам обрати свого наступного президента вiльно. Президент Буш сказав, що у Сполучених Штатiв немає важливiшого обов`язку, нiж сприяти поширенню свободи у свiтi. До цього обов`язку входить дальша пiдтримка тих країн у Схiднiй Європi, якi майже 15 рокiв тому ступили на шлях демократiї. Щоб пiдтвердити нашу пiдтримку розвитку демократiї в Українi президент [Буш] попросив голову сенатського комiтету iз закордонних справ сенатора Рiчарда Луґара побувати в Українi [на час другого туру голосування]. Крiм цього ми надали кошти на пiдтримку того, щоб кампанiя i вибори пройшли справедливо.

Сполученi Штати пiдтримють прагнення України приєднатися до євроатлантичної спiльноти -- спiльноти, яка вимагає вiдданiсть до спiльних вартостей. Якщо вибори не вiдповiдатимуть демократичним стандартам, то вiд цього втрату понесуть цi прагнення України. З iншого боку, якщо результат виборiв вiддзеркалюватиме справжню волю народу, то це вiдкриє новi можливостi для мiцнiшої американсько-української спiвпрацi, а українцям подасть надiю на свiтлiше, бiльш обнайдiйливе майбутнє як суверенної, демократичної та процвiтаючої держави.

XS
SM
MD
LG