Спеціальні потреби

«Пора» розпочинає студентський страйк - 2004-11-18


Київ – 17 листопада. Громадянська кампанія “Пора” оголосила, що розпочинає всеукраїнський студентський страйк. Страйкарі вимагають чесних виборів, а також припинення репресій проти активістів громадських рухів.

Офіційним стартом національного студентського страйку став страйк-концерт на Контрактовій площі у Києві, де ось уже два тижні стоїть наметове містечко “Пори”. Послухати українських виконавців сюди прийшли студенти деяких столичних вузів, які о першій годині на знак протесту покинули лекції.

- «Ми за чесні вибори, за вільні. Сьогодні день вільного студента. Нещодавно посадили до в”язниці зовсім безпідставно нашого доброго знайомого Сергія Моргунова, але його випустили, на щастя. Це також акція протесту проти незаконного застосування влади проти студентів».

- «Дуже жаль, що влада так реагує на наші мітинги, так реагує на те, що ми просто хочемо бути почутими».

Оголошуючи страйк, студенти висловлюють солідарність з тими, кого виключили з вузів за участь у громадських рухах, та вимагають припинити кримінальні переслідування опозиційної молоді. Як повідомили представники громадянської кампанії “Пора”, проти її активістів влада розпочала нову хвилю репресій. 15 листопада на Закарпатті побито п”ятьох членів “Пори”, які роздавали листівки. 16 листопада у Харкові міліція затримала шістьох учасників акції “Студенти за мир”; з їхніх паспортів міліціянти вирвали сторінки з пропискою. У Луганську заарештували чотирьох студентів, яким інкриміновано “заклик до державного перевороту”, а у Миколаєві затримали чотирьох дівчат, що роздавали на вулицях квіти і листівки, звинувативши у порушенні громадського спокою та забрудненні території. У студентів знов починають вилучати буцімто знайдені в них наркотики і вибухівку. Поновлення переслідувань політично активної молоді представники “Пори” пов”язують з наближенням другого туру президентських виборів. Говорять представники “Пори” Анастасія Безверха та Андрій Юсов:

- «Всі ці події наводять нас на сумний висновок – таким чином, здається, влада розпочинає силовий варіант проведення другого туру виборів Президента. Це, безперечно, є початком, і на нашу думку, репресії проти кампанії “Пора” будуть продовжуватись».

- «Сьогодні ми розпочинаємо страйкову активність по всій Україні. І страйк-концерт в Києві це відкриття другої фази страйкової активності, бо перша була перед першим туром. Нам тоді вдалося звільнити всіх затриманих студентів. Після першого туру не залишався затриманим ніхто. Зараз влада знову пішла в наступ, і ми зможемо захистити права кожного студента і відстояти правду. Вже сьогодні і завтра страйки підхоплять інші міста України. Чернігів, Полтава, Херсон, Суми, Львів, Київ. Вже з завтрашнього дня це будуть інші вузи – Києво-Могилянська академія, Економічний університет, Аграрний університет».

Страйкарі звернулися також з вимогою до Центрвиборчкому забезпечити чесний підрахунок голосів під час другого туру та оголосити результати виборів не пізніше 23 листопада. “Пора” вимагає, крім того, поновлення у вузах всіх студентів, відрахованих “за політику”, а також негайного звільнення всіх політичних активістів із Сум, яких засудили до 10 діб адміністративного ув`язнення.

Лідери “Пори” обіцяють юридичну допомогу студентам, які можуть постраждати через свою участь у страйку, і висловлюють сподівання, що саме його масовість дасть змогу уникнути відрахувань за пропуски пар.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG