Спеціальні потреби

Коментарi з приводу теледебатiв мiж Януковичем i Ющенком - 2004-11-17


Київ – 16 листопада. В Україні продовжують коментувати результати телевізійних дебатів кандидатів у президенти. Їх оцінки штабами досить різні. Незаперечним залишається лише те, що українські виборці не залишили поза увагою виступи Вiктора Ющенка та Вiктора Януковича.

Перші теледебати в прямому телеефірі між кандидатами у президенти Віктором Ющенком та Віктором Януковичем викликали безпрецедентний інтерес громадян. За даними компанії GfKUSM, яка проводить дослідження в мас-медіа, принаймні частково їх дивилися понад 55% глядачів. У прямому ефірі дебати транслювали 6 телеканалів. Перший національний в цей час дивилася чверть населення країни. Хоча, як правило, його рейтинг не перевищує одного відсотка.

Відразу після закінчення дебатів на багатьох каналах почалися дискусії експертів, які обговорювали результати та можливі наслідки зустрічі кандидатів у прямому ефірі. Багатьох оглядачів здивувало, що в круглому столі на першому національному взяли участь лише прихильники Віктора Януковича. Думки експертів були різними. Одні говорили про перемогу Ющенка, - інші, що Янукович виглядав краще, ніж від нього чекали. Втім більшість визнала, що дебати стали важливим кроком до демократизації.

Самі ж кандидати заявили про свою перемогу в дебатах. Віктор Янукович сказав, що задоволений своєю участю у дискусії і що говорив тільки правду. Приблизно в такому ж ключі висловився й Віктор Ющенко, хоча зазначив, що його опонент свідомо перекручував факти і висловив жаль, що формат дебатів не дозволяв повною мірою їх спростувати.

Розбіглися погляди штабів і на результати дебатів. Штаб Януковича впевнений, що у прихильників їх кандидата значно додасться. Керівник кампанії Сергій Тігіпко припускає, що рейтинг прем`єра зросте на 1-1,5 відсотки. Його колега Степан Гавриш називав ще більш оптимістичні цифри – до 3%. Натомість депутат із «Нашої України» Микола Томенко переконаний, що дебати суттєво не вплинули на симпатії виборців. Він висловив задоволення штабу Ющенка фактом проведення дебатів, але не їх форматом:

«Кандидат в президенти не має права задавати запитання. Інший не має права відповідати. Ну, про які дебати ми говоримо? Позитив один – Ющенко отримав 48 хвилин часу і висловив свою позицію. Але не було дебатів. Ми хочемо, щоб були дебати, а не виступи кандидатів у президенти. І 19 числа ми підтверджуємо свою готовність бути на дебатах, якщо сторона нашого опонента погодиться».

Сергій Тігіпко заявив, що буде переконувати прем`єра взяти участь у ще одних дебатах. Але зазначив, що остаточне рішення має ухвалити сам Віктор Янукович. Тим часом у вівторок минув час, до якого п`ять українських комерційних телеканалів просили прем`єр-міністра повідомити про свою згоду на участь у дебатах.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG