Спеціальні потреби

Перші теледебати мiж кандидатами у Президенти України - 2004-11-15


Київ – 15 листопада. Сьогоднi вiдбулися першi теледебати між кандидатами в Президенти. Протягом двох годин Віктор Янукович та Віктор Ющенко говорили про свої позиції у соціальній сфері, внутрішній і зовнішній політиці. Безпосередньо питань і відповідей один до одного не було.

Українці спостерігали за першими теледебатами з величезним інтересом. Їх дивилися вдома, на великих екранах в місті та навіть у спортивних клубах. Заради дебатів люди збиралися разом, аби ділитися враженнями від побаченого. Під час дебатів опозиційний кандидат Віктор Ющенко досягнув головної мети – він прорвав інформаційну блокаду, на яку нарiкає його команда, і розказав про свою програму. Янукович говорив про досягнення свого уряду та обіцяв навести лад.

Економічні досягнення свого візаві Віктор Ющенко оцінив досить критично, заявивши, що реального покращення життя українців не відбувається:

«Українському народу набридло жити бiдно, залежно i безправно. Що нам вiд того, що у нас найнижча пенсiя серед країн бувшого Радянського Союзу, що у нас найнижча заробiтна плата не тiльки серед країн Радянського Союзу бувшого, але i серед країн Європи. Я переконаний, що немає гордостi вiд нашої медицини, освiти, безробiття i таке iнше. Українцi не просто хочуть змiн; вони хочуть, щоб цi змiни були масштабнi, щоб цi змiни торкалися економiки, полiтики i змiни лiдерiв нацiї».

Головною проблемою внутрішньої політики Ющенко називає дуже високий рівень корупції, спроби влади роз`єднати Україну на схід та захід та відсутність демократії.

Янукович у свою чергу у цілому ряді економічних проблем звинуватив самого Ющенка. Він заявив, що за його керівництва Нацбанком країна пережила інфляцію і що його уряд ліквідував соціальні пільги. Команду Ющенка кандидат від влади назвав купкою збанкрутілих урядовців. І цю тезу він повторював кілька разів протягом дебатів:

«Я хотiв сказати про ту стару владу, яка працювала усi цi роки незалежностi; сказати про тих людей, якi нас зробили бiдними; сказати про тих людей, якi зараз знову рвуться до влади; сказати про збанкрутiлих урядовцiв, про збанкрутiлих полiтикiв, до яких ми з вами сьогоднi уже не маємо довiри».

У сфері зовнішньої політики Янукович зосередився на переконанні українців у необхідності руху у бік Росії шляхом створення Єдиного економiчного простору та заявив про безперспективність вступу України до НАТО:

«Це крок для того, щоб ми мали можливiсть уже найближчим часом пiдтримати той рiвень економiки, який у нас є, тобто не зменшувати, а тiльки збiльшувати рiвень економiки; це – розбудова наших вiдносин з Бiлоруссю, з Казахстаном – уже, що передбачає сьогоднi Єдиний економiчний простiр».

Ющенко у свою чергу сказав, що у сфері зовнішньої політики він керуватиметься виключно національними інтересами. Нинішню владу він звинуватив у непослідовності і заявив, що європейський ринок вигідний насамперед українському товаровиробнику:

«Нам невигiдно втрачати нi ринок Росiї, але буде велика помилка, якщо ми не сядемо на той потяг, який веде Україну до європейського ринку, де знаходиться один iз об`ємних ринкiв свiту, де знаходиться один iз самих платiжних [?] покупцiв свiту. Тому не дарма, 55% того, що виробляє Росiя, вона реалiзує в Європейському Союзi».

В останньому слові Ющенко звернувся до українців прийти на дільниці і проголосувати 21 листопада. Янукович зосередився більше на критиці свого опонента.

Після дебатів обоє кандидатів виглядали задоволеними. Поки що невідомо, хто ж є їх переможцем. Це мають сказати соціологи. Однак головний висновок – провівши такі теледебати, Україна зробила значний крок вперед до демократизації виборчого процесу і до публічності політиків, які претендують на найвищу в Українi посаду.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG