Спеціальні потреби

Буш вiдправляє свого представника на другий тур виборiв в Українi - 2004-11-11


Вашингтон – 10 листопада. Президент Буш вiдправляє сенатора Рiчарда Луґара в Україну як свого представника на другий тур президентських виборів. У виданiй з цього приводу заявi сенатор зазначив, що майбутнє України визначать на так результати виборiв, як спосiб їх проведення. У своїй заявi сенатор Луґар серед iншого пише, що запланований на 21 листопада другий тур президентських виборів критичноважливий для майбутнього України. Безпечна й демократична Україна є в національних інтересах Сполучених Штатів, НАТО, Європейського Союзу і Росії. Майбутнє України визначать не так результати виборiв, як спосiб їх проведення.

За словами сенатора, дотепер кампанія була позначена масовим політичним залякуванням і позбавленням опозицiйних кандидатiв доступу до засобів масової iнформацiї. Сенатор продовжує, що занепокоєння викликають численні звинувачення про незаконне використання урядом адміністративних ресурсів, податкової служби та правоохоронцiв для сприяння своїм союзникам на парламентських виборах. Вільні й справедливі вибори з рівним доступом кандидатiв до ЗМI, відсутність фізичного залякування та зловживання бюджетними коштами будуть вкладом у дальший розвиток української демократії і поставлять Україну на шлях до членства у сiм`ї європейських демократiй. Рiчард Луґар зазначає, що сфальсифікована або незаконна перемога залишить українське керівництво і країну нездатними функіонувати. Новий президент буде позбавлений легітимності як серед українського народу, так i в міжнародному співтоваристві. Український уряд, органи якого не поважатимуть демократичних прав своїх громадян, може мати згубний вплив на Європу i понести за собою можливе поширення злочинності, незаконної імміграції, наркоторгiвлю та іншi проблеми.

Американський сенатор продовжує, що у зв’язку з викликом, кинутим демократичним силам в Росії і Білорусі, Захід мусить взяти на себе зобов’язання щодо запевнення вільного й справедливого виборчого процесу в Україні. Це справді доленосний момент для iсторiї України. Цi вибори важливi i для Сполучених Штатів, і моя присутність в Україні в цей важливий час має підкреслити підтримку президентом Бушем майбутнього України. Вільні й справедливі вибори в Україні втілюють нашу надію і прагнення того, щоб Європа була об’єднаною і вільною.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG