Спеціальні потреби

Вiктор Ющенко перемiг у першому турi - 2004-11-10


Київ - 10 листопада. Віктор Ющенко став переможцем першого туру виборів Президента України. За нього віддали свої голоси 39,87% виборців. Такі дані оприлюднив сьогодні голова Центральної виборчої комісії України Сергій Ківалов.

В останній день, відведений Центральній виборчій комісії України для підбиття підсумків голосування, голова ЦВК Сергій Ківалов оприлюднив остаточні дані, оброблені комісією. Згідно з ними, перемогу у першому турі виборів здобув Віктор Ющенко. Йому віддали свої голоси 39,87% виборців. За його суперника Віктора Януковича проголосували 39,32% громадян України. Сергiй Кiвалов:

«Ющенко Віктор Андрійович отримав 11 мільйонів 125 тисяч 395 голосів виборців. Що становить 39,87%. Янукович Віктор Федорович отримав 10 мільойнів 969 тисяч 579 голосів виборців, що становить 39,32%».

Хоча перемога лідера опозиції не така вже й переконлива, проте дізнатись остаточні результати голосування у першому турі громадяни України змогли лише через десять днів. До останнього часу на сайті ЦВК висіли рейтинги, згідно з якими переможцем був кандидат від влади.

Обидва виборчі штаби вже висловили свою позицію щодо результатів першого туру виборів. Керівник виборчого штабу Віктора Януковича Сергій Тигіпко, каже, що такий результат повністю задовільняє його команду:

«Я абсолютно переконаний, що ми повинні пишатись таким результатом, тому що ми добре розуміємо, з чого ми починали. Якщо ми візьмем січень місяць, то у Януковича було 12%, у Ющенка – 27%. Якщо ми візьмемо той же червень місяць, то у Януковича - 16%, у Ющенка знову ж таки 27%. Зараз ми вийшли на практично рівний результат близько 40%. Тому ми задоволені результатом, ми сприймаємо такий результат, не дивлячись на те, що дійсно по голосуванню у нас дуже багато претензій особливо в західних областях. І претензії ці стосуються тільки одного, що голосували не кількість людей, а кількість паспортів».

Сергій Тигіпко пообіцяв журналістам, що у другому турі виборів Віктор Янукович здобуде перемогу з відривом у 3-4%. Вже найближчими днями провладний кандидат збирається оприлюднити нові соціальні програми для мешканців України.

Представник штабу Віктора Ющенка Роман Зварич заявив, що також задоволений остаточними результатами, проте, за його словами, через фальсифікацію Ющенко не доотримав близько 7% голосів:

«Я думаю, що вже нарешті припиняться будь-які спекуляції навколо цього питання. Це по-перше. По-друге, в результатах, які сьогодні були оголошені, ви знаєте, що сотий виборчий округ міста Кіровограда не був включений до остаточних підсумків. Яким чином може Центральна виборча комісія пояснити чому 150 тисяч виборців немали можливостей здійснити свого конституційного права, я не можу на це питання відповісти, тобто 150 тисяч, де відрив нашого кандидата на 43 тисячі. Цей результат не врахований. І тепер, по-третє, по цих результатах, я думаю, що уже сьогодні можна говорити про те, що прослідковується тенденція фальсифікації, яка відібрала у Віктоа Ющенка, я думаю, як мінімум 7% голосів».

Роман Зварич також заявив, що Віктор Ющенко обов`язково переможе у другому турі. Проте вiн не уточнив, на яку кількість голосів виборців розраховує опозиційний кандидат.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG