Спеціальні потреби

Готується звiт в справi захворювання Ющенка - 2004-11-10


Київ – 9 листопада. Наступного тижня Верховна Рада може заслухати остаточний звіт парламентської комісії з розслідування обставин ймовiрного отруєння кандидата в президенти Вiктора Ющенка. На цьому наполягають депутати-прихильники Вiктора Януковича. Вони заявляють, що є всі підстави поставити в цій справі крапку. В той же час деякі члени комісії вважають, що робити остаточні висновки в справі захворювання Ющенка поки що передчасно.

Після того, як Генеральна прокуратура оголосила про закриття справи за фактом ймовірного отруєння Віктора Ющенка, єдиним органом, який проводить його власне розслідування, залишилася парламентська комісія. До її складу входять як прихильники Ющенка, так і його конкурента – Віктора Януковича.

Очолює комісію депутат і колишній співробітник спецслужб Володимир Сівкович. Його попередній виступ про результати розслідування викликав у парламенті бурю емоцій. Опозиція бурхливо реагувала на заяву про відсутність доказів отруєння – у комісії стався розкол, її члени звинувачували один одного у політизації питання. Зараз ситуація може повторитися – прихильники Януковича вимагають знову заслухати звіт комісії. Її член, депутат фракції "Регіонів України" Валерій Коновалюк вважає, що є підстави зробити це вже наступного тижня:

«Для нас це питання дуже досконало вивчене і я вважаю, що доповідь відбудеться ще до другого туру президентських виборів. Для того, щоб люди могли чітко відповісти на просте запитання – чи було отруєння. Якщо ні – то що відбувалося взагалі. Для чого треба було таким чином дискредитувати ні тільки владу, але й усе українське суспільство».

Коновалюк каже, що заслухати Сівковича планується наступного вівторка - 16 листопада, тобто за п`ять днів до другого туру виборів. В той же час деякі депутати не згiдні з тим, що справу можна вважати закритою. Член парламенстької комісії Михайло Сятиня вважає, що говорити про остаточні висновки комісії зарано. На його думку, зараз Володимир Сівкович може тільки повідомити про ті факти та версії, які документально підтверджено або спростовано. У вівторок відбулося засідання медичної групи комісії. І за словами Сятині, який є фармацевтом, у її членів поки що немає відповідей на всі запитання щодо можливого отруєння Ющенка:

«Є багато напрямків, є багато версій. Але про них не можна говорити до того часу, поки не буде офіційного підтвердження цього. Наприклад, якщо є сьогодні дані, що так званими важкими металами не було отруєння, то ми сьогодні не маємо достовірних фактів по інших напрямках – було чи не було отруєння. Я думаю, що остаточні висновки будуть лише тоді, коли будуть дані відповіді на ті запитання, які залишилися».

Прихильники Ющенка повторюють, що не вірять у об`єктивність розслідування. Хоча визнають, що не можуть навести доказів отруєння свого лідера. Інша сторона цього конфлікту пояснює це тим, що ніякого отруєння не було. А оточення Ющенка намагалося використати його хворобу для підняття рейтингу свого кандидата. Очевидно, що слухання в Раді цього питання за декілька днів до другого туру може знову перетворитися у взаємні звинувачення та конфлікти.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG