Спеціальні потреби

ЦВК обiцяє оприлюднити результати виборiв - 2004-11-09


Київ – 8 листопада. Офіційні результати першого туру виборів Президента України Центральна виборча комісія оприлюднить у вівторок ввечері. Про це журналістам заявив голова ЦВК Сергій Ківалов.

Восьмий день Центральна виборча комісія не може оприлюднити остаточні результати першого туру виборів Президента України. Від 1 листопада стовпчик опрацьованих даних завмер на позначці 97% і від того часу не змінювався. Не зважаючи на постійні звернення та розмови із керівництвом Центральної виборчої комісії представників опозиції, ЦВК продовжує стверджувати, що досі не отримала необхідних трьох відсотків, без яких сьогодні складно сказати, хто ж насправді переміг у першому турі Віктор Янукович, чи Віктор Ющенко. Голова ЦВК Сергій Ківалов каже, що з 225 протоколів територіальних виборчих дільниць, до Центрвиборчкому надійшли лише 202.

Відповідаючи на запитання чому ЦВК не отримала 23 протоколи, Сергій Ківалов заявив, що деякі члени територіальних виборчих комісій відмовляються підписувати результати, а у сумнозвісному Кіровоградському окрузі голова комісії взагалі подав у відставку. Керівник ЦВК каже, що новий закон про вибори Президента України завдав членам Центральної виборчої комісії додаткових клопотів і деякі з них не так легко вирішити:

«У нас сотні проблем виникають через те, що “Закон про вибори Президента” недопрацьований. У нас виникають проблеми, які ми не знаємо, іноді, як розв`язати. Сьогодні проблема зі списками виборців. Як уникнути тих порушень, які виникли під час першого туру голосування. Ви ж знаєте багато людей, які не попали до списків виборців. І у нас в Законі записано, що складання списків виборців здійснюють органи місцевого самоврядування. Спитайте в органів місцевого самоврядування, чому вони неякісно склали списки виборців? Я думаю, що ця норма була закладена спеціально, щоб не було конкретного органу, який відповідає саме за цю частину роботи».

Між тим Комітет виборців України відзначає, що цьогорічна робота Центральної виборчої комісії далека від ідеальної. Голова КВУ Ігор Попов наголошує, що діяльність Центрвиборчкому не така прозора, як стверджує пан Ківалов, і саме тому у перші дні після першого туру виборів журналісти помітили невідповідність у даних, оприлюднених на сайті ЦВК:

«На офіційній Інтернет-сторінці ЦВК просимо оприлюднити вже зараз результати тих територіальних комісій, хоча би які вже введені. Голова ЦВК каже, що вже більше половини територіальних виборчих комісій прислали красиві протоколи, так давайте їх виставимо в ЦВК, щоб всі бачили і знову ж таки негайно, по отриманню, по введенню виставити результати по територіальних комісіях. І після цього, протягом тижня, по дільничних виборчих комісіях, а то зараз всі, хто мають математичну освіту і вміє користуватись калькулятором лазять по сайту ЦВК вираховують і мають багато проблем. І ЦВК вже навіть не встигає коментувати звідки оці всі нестиковки, десятки тисяч голосів, які танцюють туди-сюди».

Для того, щоб полегшити роботу Центрвиборчкому і виборчих штабів двох кандидатів у Президенти, КВУ збирається провести всеукраїнську акцію “Знайди себе” і закликають усіх виборців присвятити кілька годин у найближчі вихідні дні перевірці та уточненю списків виборців.

XS
SM
MD
LG