Спеціальні потреби

Ще один результат голосування українцiв за кордоном  - 2004-11-05


Київ – 4 листопада. Громадянська ініціатива “Знаю” оприлюднила сьогодні дані щодо голосування українців за кордоном у день виборів 31 жовтня. Згідно з даними паралельного підрахунку, більша кількість виборців підтримала опозиційного кандидата у Президенти Віктора Ющенка.

Згідно з останніми даними, оголошеними Центральною виборчою комісією України, більшу кількість голосів виборців за кордоном здобув Віктор Янукович, за нього проголосувало –понад 47% українців. За Віктора Ющенка віддали свої голоси – 43% виборців. Проте представники громадянської ініціативи “Знаю” стверджують, що до цього часу Центрвиборчком обробив лише 34 тисячі бюлетенів. Паралельний підрахунок 40 тисячі бюлетенів свідчить, що перемога на боці Ющенка, стверджує координатор голосування за кордоном Олекса Омельянчук:

«Наші дані дуже відрізняються від даних Центральної виборчої комісії. Нагадаю, ми обробили більше даних. Ми обробили майже 40 тисяч голосів за кордоном. На даний момент результати такі: за Віктора Ющенка проголосувало – 64% виборців-українців за кордоном, і за Віктора Януковича проголосувало трохи більше 29% українців за кордоном».

Олекса Омельянчук стверджує, що і на закордонних дільницях були відмічені порушення. Так, наприклад, до Москви приїхали 400 людей з Донецька, щоб проголосувати за відкріпними талонами, а кількість голосуючих у Молдові складає майже 4-ту частину від усіх виборців, що голосували за кордоном.

Одним з найголовніших здобутків цьогорічних виборів представники громадянської ініціативи “Знаю” вважають, те, що українці продемонстрували, що в країні вже сформоване громадянське суспільство. Саме тому, за словами юриста громадянської ініціативи Анатолія Ткачука люди робили все можливе, щоб відстояти свої права у день голосування:

«В день виборів 42 тисячі українських громадян звернулося в суди. Хто міг би уявити собі на попередніх виборах, що стільки людей піде до суду? Якщо порахувати, що напевно до суду звертається один з десятьох, то це говорить про те, що десь близько півмільйона українських громадян, які прийшли на виборчі дільниці не застали себе у списках».

Представники громадянської ініціативи закликали усіх українців протягом найближчих днів перевірити наявність своїх прізвищ у списках виборців. Крім того, аналізуючи хід голосування 31 жовтня, вони відзначили, що найбільшою небезпекою під час наступного туру виборів може стати небажання членів дільничих виборчих комісій вийти на дільниці у день голосування.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG