Спеціальні потреби

Проблеми з ретрансляцiєю в Українi програм “Голосу Америки” - 2004-11-02


Київ – 2 листопада. Під час нинішньої виборчої кампанії радіостанція “Голос Америки” зіткнулася з проблемою ретрансляції в Україні. Впродовж останнього тижня “Голос Америки” зникав з ефіру кілька разів – це сталося, у тому числі, на ранок після виборів.

О сьомій ранку 1 листопада слухачі Українського державного радіо не почули звичних позивних. Замість “Голосу Америки” по 3-ій програмі лунав хоровий спів.

У ці гарячі виборчі дні радіостанція не вперше зникає з ефіру. Невихід “Голосу Америки” вранці 1 листопада у технічній дирекції українського національного радіо пояснюють плановим об`єднанням кількох радіопрограм у виборчу ніч. Кілька ж попередніх відключень, як було сказано, сталися через туман, який перешкоджав дійти сигналові з супутника. Президент Національної радіокомпанії України Віктор Набруско каже, що йдеться про суто технічні проблеми, з виборами ніяк не пов`язані. Хоча й висловлює побажання до “Голосу Америки” більше розповідати про Америку, менше – про події в Україні:

«В нас взагалі були побажання – ми зустрічалися з керівництвом тут, і ми хотіли, щоб більше було програм не про Україну, а загалом про проблеми американські... Ну це природньо. Тому що то, що відбувається в Україні, воно виходить трохи таке... Через город біжимо звідти і знову розказуєм про Україну. Про Україну ми й самі знаємо, багато тут розповідається, що відбувається в Україні».

В посольстві Сполучених Штатів наразі не коментують проблем з ретрансляцією під час українських виборів програм урядової радіостанції США. Як повідомили нам у прес-службі посольства – вивчають питання.

А тим часом представники неурядових організацій, що опікуються свободою слова в Україні, висловлюють сумнів у випадковості трансляційних перебоїв у виборчий період. Говорить головний редактор журналу “Телекритика” Наталя Лігачова:

«Це взагалі дуже характерна особливість українських медіа, коли саме під час виборів з`являються технічні, господарські проблеми саме чомусь в тих медіа, які проводять або незалежну, або опозиційну редакційну політику... І те, що зараз “Голос Америки” з такими проблемами зіткнувся, це теж навіює думки про те, що дуже сумнівно, що справа тільки в технічних проблемах. Чому вони виникають саме тоді, коли слухачі або глядачі потребують незалежної інформації. Це дуже дивно».

Директор Інституту масової інформації Сергій Таран каже, що “Голос Америки” не єдиний ЗМІ, в якого виникли проблеми з транслюванням своїх передач напередодні виборів:

«Були також проблеми з іншими ЗМІ, і з наших джерел відомо, що незадовго до початку виборів відбулась нарада Національної ради з питань радіомовлення і телебачення, де, зокрема, обговорювались питання впливу за ЗМІ під час виборчої ночі. Зокрема, надходила навіть інформація про те, що збиралися глушити в ніч виборів окремі незалежні радіостанції, зокрема радіостанцію НАРД, обговорювалось, очевидно, також представництво закордонних радіостанцій, у тому числі “Голос Америки”. Дуже симптоматично, що це відбулося в день виборів, оскільки влада всерйоз розглядала силовий варіант вирішення виборів. Фактично цей силовий варіант зараз починає здійснюватись, враховуючи всі ці фальсифікації, і тому для влади вкрай важливим було саме приглушити незалежні джерела інформації саме в ніч виборів. Я, чесно кажучи, не дуже вірю, що такі речі випадкові, оскільки випадкова проблема могла статися в одній радіостанції. Але коли це стається в кількох радіостанціях чи в кількох інтернет-виданнях, а одночасно продовжується тиск на 5-й канал і це все відбувається одночасно, напередодні виборів, то це все примушує думати, що навряд чи такі речі відбуваються випадково».

Як каже Сергій Таран, незалежні засоби масової інформації відіграватимуть особливу важливу роль у ті 3 тижні, що залишились до другого туру. А відтак, прогнозує він, повторення можливі: влада робитиме зараз усе, щоб саме в ці 3 тижні відключити якомога більше незалежних джерел інформації.

Нагадаємо, що наступнi програми "Голосу Америки" транслюються на коротких хвилях:

Ранкова програма (вiд 700-800 за Києвом) на частотах: 3985, 6170 та 9875 кгц.

Вечiрня програма (вiд 2300-2330 за Києвом) на частотах: 7295, 9650 та 11875 кгц.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG