Спеціальні потреби

Ющенко про проблеми з кампанiєю, зустрiч з Кiссiнджером - 2004-10-25


Днiпропетровськ – 24 жовтня. Віктор Ющенко, надолужуючи вимушену перерву у своїй виборчій кампанії, проводить зустрічі з виборцями у регіонах України. Наприкінці минулого тижня він відвідав Кривий Ріг і Дніпропетровськ та зустрiчався з колишнiм держсекретарем США Генрi Кiссiнджером.

Візит Віктора Ющенка до Кривого Рогу 21-го жовтня розпочався з відмови криворізького аеропорту прийняти літак з причини начебто пошкодження злітно-посадочної смуги. Як сказав Віктор Ющенко на прес-конференції, ані пошкоджень, ані навчань, які начебто проводиися на криворізькому летовищі, не було, натомість було розпорядження голови обласної адміністрації Володимира Яцуби не давати дозволу на посадку. Після приземлення літака у Дніпропетровську Ющенко дістався Кривого Рога автомобілем. На шосе Дніпропетровськ – Кривий Ріг була, як припускається, зімітована аварія, шосе було перегороджено важкими вантажівками з металобрухтом. Від 10 до 20 тисяч криворожан дві години чекали зустрічі з Ющенком, яка відбулася при відключеному освітленні.

Наступного дня у Дніпропетровську вантажівками з металобрухтом і піском було перекрите шосе від аеропорту до міста. На мітинг-зустріч у міському парку імені Глоби зібралися спочатку близько десяти тисяч людей. Але невдовзі уся частина парку, де проводився мітинг, заповнилася людьми до прилеглих вулиць. Кількість учасників мітингу за різними оцінками становила від 30 до 50 тисяч. Міліція у звітах оцінила кількість учасників у три тисячі. Понад сто молодих хлопців під час виступів Віктора Ющенка і Юлії Тимошенко вчиняли гвалт, свистіли, дуділи у дудки. Міліція і посадові особи міськвиконкому, що знаходилися поряд, не стримували хуліганів, навпаки, людей, котрі намагалися зупинити безчинство, відтісняли і звинувачували у провокаціях. Групи хуліганів охоронялися співробітниками приватної охоронної фірми. Коли обурення людей діями тих дударів досягло критичної межі, їхні керівники були змушені вивести їх з натовпу. Світло у парку було вимкнене. Мітинг закінчився концертом груп «Тартак» і «Воплі Відоплясова», який зібрав ще більше глядачів, ніж було учасників мітингу.

На прес-конференції у Дніпропетровському аеропорту Віктор Ющенко заявив, що його мало цікавить, чим його отруїли, його цікавить причина, з якої це було зроблене. Він назвав те, що з ним сталося, політичною розправою. Повну інформацію про свою хворобу, вважаючи, що під час виборів не варто мусувати це питання, він надасть після виборів.

Говорячи про загальну ситуацію в українському суспільстві і ситуацію навколо виборів, Віктор Ющенко зазначив: «Жити у відчутті того, що ти кожний день бачиш владу, яка не те, що репрезентує бандитів, вона сама по суті є бандитами, це принизливо. Ми живемо на початку третього тисячоліття. Я сьогодні доктору Кіссінджеру, розуміючи, що людина досить інформована по ситуації, яка в Україні, назвав тільки декілька позицій, які документарно установлені. В тому числі про мертві душі, в тому числі про порушення брутальні передвиборчого і виборчого законодавства. Ви знаєте, я бачив реакцію...».

Згідно зі словами Віктора Ющенка реакція доктора Кісінджера на інформацію про наявні порушення виборчого закону в Україні свідчила, що людині, котра все життя присвятила політиці і бачила не одні вибори, одразу складно повірити в українські реалії. Настільки вони шокують.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG