Спеціальні потреби

Адмiнiстрацiя Президента попереджає порушникiв правопорядку - 2004-10-23


Київ – 22 жовтня. Адміністрація Президента знову попереджає про рішучість застосувати всю силу закону проти порушників громадянського миру і спокою на виборах. Такого потенційного порушника влада вбачає у студентському рухові “Пора”, який оголосив, що проведе масові акції в ніч виборів.

Як заявив на черговому брифінгу заступник глави президентської адміністрації Василь Базів, держава володіє всіма засобами, щоб гарантувати безпеку під час виборів. Головною загрозою громадянському миру, на думку головного аналітика адміністрації, є студентський рух “Пора”:

«Виконавча влада як гарант законності проведення виборів не може зайняти позицію стороннього спостерігача, коли пред’являється такий вагомий аргумент, як граната. Іти на вибори чи на свято народовладдя з гранатою в руках це надто серйозно, щоб не звертати на це уваги. І ілюзій не повинно бути ні в кого щодо спроможності й готовності держави забезпечити правопорядок в країні та дотримання законодавства громадянами під час проведення виборів».

Студентів з “Пори” оголосили терористами після начебто знайдення в їхньому офісі гранат і вибухівки. Понад 150 активістів “Пори” затримано, в п’ятницю зранку почалися обшуки в офісах та на квартирах керівників інших громадських організацій, що займаються моніторингом виборів – “Свобода вибору” та “Знаю!”. На брифінгу в президентській адміністрації один із журналістів порівняв нинішню ситуацію з добою радянського тоталітаризму, коли в українських дисидентів так само знаходили компрометуючі матеріали. Пан Базів вказує на різницю:

«Ну, тоді це були поодинокі випадки і було так, що могли підкидувати. Але зараз ви ж бачите, що по різних регіонах, на жаль, ці факти мають місце».

На прохання ж прокоментувати заяви опозиції про те, що вибухівку в офіс “Пори” підкинули самі правоохоронці, Базів закликав “не перебільшувати можливості міліції”.

Заступник глави президентської адміністрації висловив також співчуття опозиційному 5-му каналу, який перед самими виборами збираються позбавити ефіру, і сказав, що 5-й канал нікому не заважав і що Президент України “категорично проти позбавлення журналістів творчих можливостей”. Він також твердо запевнив, що влада не допустить фальсифікації виборів. Хоча й висловив сумнів в ефективності екзит-полу – опитування на виході з виборчих дільниць, результати якого, як він спрогнозував, можуть виявитись у різних служб, що його проводять, різними.

Речник президентської адміністрації відмовився коментувати той факт, що Сполучені Штати відмовили у візі Григорію Суркісу, соратнику глави адміністрації Віктора Медведчука. І назвав американського законодавця, який вніс до Конгресу законопроект про позбавлення, у разі нечесних виборів, українських керівників дозволу на в’їзд до США, “екстравагантним конгресменом”.

XS
SM
MD
LG