Спеціальні потреби

Мiжнароднi спостерiгачi в Українi заперечують причетнiсть до спецслужб - 2004-10-21


Київ – 20 жовтня. Міжнародні спостерігачі, що прибувають в Україну напередодні президентських виборів, спростовують поширену деякими українськими мас-медіа інформацію про їх причетність до іноземних спецслужб.

Приїзд до України міжнародних спостерігачів, що слідкуватимуть за розвитком подій під час президентських виборів, не лишився непоміченим. В інтернеті вже з’явились роздруківки темників, у яких телевізійним каналам радять розповідати про можливу причетність цих спостерігачів до іноземних спецслужб і нагадувати виборцям, що діяльність цих осіб, згідно з нормами українського виборчого законодавства, суттєво обмежена.

Між тим керівник проекту з виборчих питань ОБСЄ в Україні Мортен Енберґ вважає заяви політиків про причетність працівників представництв Організації з питань безпеки та співробітництва в Європі до спецслужб - нонсенсом. Він відзначив, що керівники проектів ОБСЄ працюють в Україні на запрошення українського уряду. І додав, що представники ОБСЄ перебувають в Україні не для того, щоб говорити хто і що має робити.

Що стосується зауважень до діяльності міжнародних спостерігачів з боку представників місії СНД, то на думку Директора центру миру, конверсії та зовнішньої політики Олександра Сушка, українські засоби масової інформації мають самі визначити, кому довіряти у першу чергу росіянам, чи іноземцям:

«Власне місія СНД, враховуючи, що СНД не має кваліфікаційних критеріїв і демократія не є основною з базових цінностей СНД, що місія спостереження СНД виконує якісь інші функції. І ці функції, переважно, якщо трактувати з моєї позиції, як політолога, суть роботи цієї місії полягає у легітимації будь-яких виборів на території СНД».

Експерт інституту євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач також відзначає, що на відміну від іноземних держав Російська Федерація відігає у президентських виборах в Україні – не останню роль. Хоча, за його словами, українські експерти ще перед початком виборчої кампанії заявляли про сильний вплив Росії на цьогорічні вибори:

«Ще на початку виборчої кампанії ми запитували, як вони прогнозували. Я зараз озвучу ці результати, головні тенденції, тоді що було сказано і зараз ми можемо порівняти, як ситуація розвинулась. Зокрема, на запитання: які зарубіжні актори будуть найбільше впливати на президентські вибори 2004-го року, така організація, як Організація безпеки і співробітництва у Європі зайняла аж 5-те місце, з 13-ма вiдсотками, як політичний актор. Натомість такий політичний актор, як Російська Федерація, всі експерти сказали, що вона буде впливати на 100%».

Володимир Горбач додав, що якщо представники Російської Федерації дозволяють собі напряму агітувати за кандидата від влади, то представники міжнародних організацій обмежуються лише акціями і закликами до громадян, щоб вони прийшли у день виборів на виборчі дільниці.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG