Спеціальні потреби

Прем`єр-мiнiстр України вiдвiдав Днiпропетровськ - 2004-10-15


Дніпропетровськ – 14 жовтня. Учора у Дніпропетровську перебував прем’єр-міністр України, кандидат на пост Президента Віктор Янукович. Глава Кабмiну серед iншого провiв нараду з головами днiпропетровської та донецької облдержадмiнiстрацiй та зустрiчався з виборцями.

По приїзді до Дніпропетровська Віктор Янукович взяв участь у зустрічі ділових кіл Донецької і Дніпропетровської областей. Учасниками зустрічі були голови дніпропетровської і донецької обласних державних адміністрацій Володимир Яцуба і Анатолій Близнюк, міністри уряду, голови обласних рад обох областей, міські голови, керівники підприємств, бізнесмени, народні депутати. Результатом зустрічі стало ухвалення угоди про співробітництво між адміністративними та діловими колами Донеччини і Дніпропетровщини строком на 10 років. Зустріч відбувалася без присутності журналістів. По її закінченні Віктор Янукович, Володимир Яцуба і Анатолій Близнюк взяли участь у короткій прес-конференції.

Віктор Янукович зазначив: “Я вважаю, головне, ми повинні створити дієвий механізм співпраці цих двох регіонів. І не тільки цих двох регіонів, вони є основою гірничо-металургійного комплексу нашої держави і від того, як вони будуть співпрацювати, буде залежати результат роботи цього дуже великого промислового комплексу. І в цей комплекс також входять регіони Запорізької і Луганської областей. Ми домовились, що на рівні обласних державних адміністрацій буде створена спільна комісія, у яку увійдуть промисловці і підприємці, які працюють у цій галузі, і ця робота буде координуватись обласними державними адміністраціями і будуть створюватись всі умови для товаровиробників, щоб перешкод, бар’єрів руху сировини в бік однієї чи іншої області не було і щоб в цілому гірничометалургійний комплекс працював безперебійно”.

Маючи на увазі перешкоди взаємному постачанню сировини і продукції, які виникли між підприємствами, що належать різним промислово-фінансовим групам, навіть у межах Дніпропетровської області, Володимир Яцуба зазначив: “На шкоду економіці не тільки областей, а й України, відбулися процеси, які сьогодні заважають цим областям виконувати сорок відсотків доходу у бюджет України. Тому без координації дій з боку обласних адміністрацій нічого неможливо зробити.”

Суперечності у гірничо-металургійному комплексі, що виникли останнім часом, пов’язані з блокуванням потоків сировини і продукції з виробництв, які належать провідним промислово-фінансовим групам “Інтерпайп”, “Приват”, Індустріальний Союз Донбасу та Сістем Капітал менеджмент до виробництв, що належать групам-конкурентам.

Запрошені на зустріч президент науково-виробничої групи “Інтерпайп” Віктор Пінчук, власник компанії “Сістем Капітал Менеджмент” Рінат Ахметов і співвласник фінансово-виробничої групи “Приват” Ігор Коломойський – особи, котрі значною мірою впливають на економіку Донецької і Дніпропетровської областей і ситуацію у гірничопромисловому комплексі, на проведену зустріч не з’явилися і участі у обговоренні та ухваленні угоди не взяли. З керівників і власників виробничо-фінансових груп двох областей був присутній лише голова ради директорів Індустріального Союзу Донбасу Сергій Тарута. Відтак, для реалізації ухваленої угоди обласним адміністраціям і Кабінету Міністрів доведеться долати протистояння між собою потужних промислово-фінансових груп.

Того ж дня Віктор Янукович відвідав Нікопольський ферросплавний завод, де виступив перед робітниками, і місто Орджонікідзе, де мав зустріч з виборцями. Він також побував на могилі кошового отамана Івана Сірка біля села Капулівки і закінчив візит до Дніпропетровської області у Нікополі, де на центральному майдані міста на концерт і зустріч з кандидатом на посаду президента зібралися близько восьми тисяч людей.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG