Спеціальні потреби

Глава УГКЦ закликає українцiв «обирати розважливо» - 2004-10-14


Київ – 13 жовтня.“Застановитися і обирати розважливо” закликав виборців глава Української греко-католицької церкви кардинал Любомир Гузар. Як він підкреслив, його церква не стає по боці жодного з кандидатів.

Прес-конференція глави Української греко-католицької церкви була присвячена Синоду єпископів, що завершив свою роботу в Києві. Учасники Синоду, який щороку збирає єпископів УГКЦ з усього світу, працювали над створенням статуту майбутньої Патріаршої Церкви. Минулого року Папа Римський офіційно визнав потребу патріархату для українських греко-католиків, однак відклав його проголошення, сказавши, що мусить вичекати певного моменту. Дата здобуття патріаршого статусу залишається невизначеною. Однак коментуючи шлях до створення власного патріархату, який гнана за радянських часів греко-католицька церква пройшла за 13 років незалежності, глава УГКЦ Любомир Гузар відзначив значний поступ у самоусвідомленні й зрілості церковної громади:

«Я думаю, що під цим оглядом багато сталося в цьому самозрозумінні, внутрішньому самозрозумінні, і я вважаю, що цей процес ще абсолютно не є закінчений».

Кардинал Гузар заперечив думку про те, що головною перешкодою на шляху до патріархату є позиція Московського православ’я, не прихильного до ідеї Патріаршої греко-католицької церкви:

« Ми не хочемо і не стараємося приписувати вину чи приписувати перешкоди якійсь одній, якомусь одному елементу і казати: якби не то, то все було би в порядку. Справа не є така проста і не така легка».

Любомир Гузар прокоментував також хід виборчої кампанії в Україні. Він скритикував нерозважливі, за його словами, позиції та заяви деяких політиків, кандидатів, політологів і закликав виборців “до виваженого думання”. А щодо твердження про нинішні вибори як найбрудніші в українській історії зауважив: «Чи вони є найгірші, найбрудніші – якби подитивитися в історію світову, то ми знайшли б, що різні чуда діялися, різні форми виборів. Дуже негарні речі діються, це факт, але подивімся на них спокійно. Може, те, в що ми сьогодні попали, може, це є, як хтось каже, болі народження демократії в Україні... І моєю мрією – я не знаю, як то можна зробити, здійснити, щоб за ці кілька тижнів внести в цей цілий процес трошки більше спокою, застанови, зрілості політичної, а не такого гавкання зі всіх сторін, всіх на всіх, бо то цілковито не допомагає. Люди мусять зостановитися, мусять мати час подумати, пережити, нам цього потрібно дуже».

Кардинал Гузар підкреслив, що Українська греко-католицька церква не підтримуватиме на виборах жодного з кандидатів, а лише закличе своїх парафіян, як він сказав, серйозно потрактувати вибори та голосувати, як велить сумління. Як він повідомив, в греко-католицьких храмах сьогодні щонеділі моляться за те, щоб вибори відбулися чесно і справедливо.

Нагадаю: греко-католицька церква належить до однієї з найбільших релігійних громад в Україні і на сьогодні налічує 5 з половиною мільйона вірних.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG