Спеціальні потреби

Пiдписнi листи кандидатiв пiдробленi, твердять громадськi органiзацiї - 2004-10-05


Київ – 4 жовтня. Підписні листи більшості кандидатів у Президенти були повністю підробленими. Про це заявляють представники громадських організацій України. Вони твердять, що підробка стала можливою через величезний витік інформації із органів державної влади.

Згідно iз законом, до 20 вересня всі кандидати в Президенти мали подати до Центральної виборчої комісії не менш ніж півмільйона підписів громанян на свою підтримку. Цю вимогу не виконав лише один кандидат. Всі інші вклалися у встановлений термін. І хоча у експертів ЦВК, які перевіряли підписи, були зауваження до практично всіх кандидатів, з перегонів поки що нікого через це не зняли.

Активісти громадської ініціативи «Знаю» стверджують, що мають докази повної або часткової підробки підписних листів 19 кандидатів. Мова йде про так званих «технічних кандидатів», які під час соцопитувань набирають менше відсотка голосів. Серед них, як твердять в організації «Знаю», Корчинський, Бойко, Базилюк.

Координатор організації Петро Кошуков каже, що сотні студентів київських університетів – аграрного, КПІ, педагогічного займалися підробкою у гуртожитках. За це їм платили від 20 до 40 копійок за підпис. Студенти переписували прізвища та паспортні дані людей, які начебто підтримують того чи іншого кандидата. Паспортні дані двох з половиною мільйонів громадян України їм дали представники київської юридичної фірми, офіс якої розташований неподалік Верховної Ради.

В розпорядженні організації «Знаю» мають копії цих електронних списків людей. За словами Кошукова, вже встановлено, що вони збиралися у відділеннях Пенсійного фонду, Державтоінспекції та паспортних столах більшості областей». «Держава не забезпечила конфіденційність інформації про громадян і очевидно сприяла витоку цієї інформації назовні. Тепер ця інформація може використовуватися будь-яким чином на шкоду тим громадянам, імена яких є в цих списках. Ці бази даних можуть гуляти по Україні, можуть використовуватися кримінальними елементами, будь-ким».

Кошуков каже, що ці дані легко перевірити, оскільки студенти не надто переймалися достовірністю своєї роботи. Адже, за його словами, всі півмільйона підписів за одного із кандидатів зроблено трьома людьми. Встановити це зможе будь-який графолог.

Організація «Знаю» відкрила безплатну гарячу телефонну лінію. Подзвонивши за номером 8 800 50 22 500 будь-хто може перевірити, чи використано його підпис на підтримку когось із кандидатів. Там же, за словами іншого представника організації Дмитра Потєхіна, допоможуть скласти інформаційний запит до ЦВК.

«Кожен з вас може звернутися до ЦВК і перевірити, чи не був використаний його голос в підробці підписних листів кандидатів. ЦВК має надати свідчення того, що перевірка підписних листів була не профанацією, а реальною перевіркою».

Потєхін каже, що організація готує збірник порад для виборців на час голосування. Скориставшись ними, виборці зведуть до мінімуму ризик фальсифікації.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG