Спеціальні потреби

Громадськi органiзацiї нарiкають на однобiчне висвiтлення кампанiї - 2004-09-29


Київ – 28 вересня. Незалежні громадські організації знову звертають увагу на необ`єктивне висвітлення виборчої кампанії в Україні засобами масової інформації. Сьогодні результати свого дослідження оприлюднила організація «Відкрите суспільство».

Моніторинг новин українських телеканалів проводила громадська організація «Відкрите суспільство» спільно з агенцією УНІАН. Новини відслідковували від липня місяця. Головний висновок такий – з кожним місяцем 5 провідних каналів країни стають все більше вихваляти владу та критикувати опозицію. Говорить експерт Юрiй Сиротюк:

«Серед позитивних згадувань – сто вiдсоткiв позитивних згадувань про кандидатiв у президенти на центральних телеканалах йшло про Януковича, 79,23% iз усiєї негативної iнформацiї про кандидатiв у Президенти них цих п`яти каналах йшло про Ющенка. Мороз та Симоненко третiй мiсяць поспiль висвiтлюються на центральних телеканалах нейтрально».

Інша статистика у «5 каналу», близького до Нашої України. Там, як і в інтернеті на адресу влади більше 80 відсотків критики. Експерти кажуть, що друковані ЗМІ на відміну від телеканалів корегують кількість повідомлень про кандидатів у Президенти відповідно до їх рейтингу.

Ще один висновок експертів на основі аналізу теленовин – на українських виборах боротьба кандидатів часто зводиться до обливання один одного брудом

Говорить комерцiйний директор УНIАНу Валерiй Нечипоренко:

«Це говорить про двi тенденцiї – про те, що ми як преса бiльше любимо негатив нiж позитив i напевне i про те, що нашi кандидати стараються бiльше будувати кампанiю на негативах, нiж на позитивах. На жаль це так».

Нагадаю, що трохи раніше подібних висновків дійшов і Комітет рівність можливостей, який теж аналізує висвітлення мас-медіа виборів. Там вважають, що критично необ`єктивна подача матеріалів ставить під сумнів, що самі вибори можна буде визнати чесними.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG