Спеціальні потреби

У Кучми i Януковича – рiзнi стратегiчнi курси для України - 2004-09-29


Київ – 28 вересня. В той час як прем`єр-міністр Янукович декларує відмову від НАТОвських амбіцій України, чинний Президент Кучма і далі говорить про євроатлантичну інтеграцію. Про стратегічний курс на Захід Президент і Головнокомандувач згадав сьогодні на церемонії представлення новопризначеного міністра оборони Олександра Кузьмука.

Представляючи нового-старого керівника військового відомства, Леонід Кучма наголосив на основних завданнях Міністерства оборони. Одним з таких, за визначенням Президента, є продовження військової реформи. У зв`язку з чим було згадано євроатлантичний курс України:

«Згідно зі стратегічним політичним курсом України на європейську і євроатлантичну інтеграцію, головним у реформуванні військової сфери є приведення українського війська у відповідність до світових стандартів».

“Потужним полігоном” для досягнення цих стандартів Кучма назвав участь Збройних Сил у миротворчих місіях, заявивши, що Україна й надалі забезпечуватиме виконання своїх міжнародних зобов`язань у боротьбі з міжнародним тероризмом. Президент і Головнокомандувач закликав новопризначеного міністра оборони Олександра Кузьмука приділяти підвищену увагу проблемі перебування українського миротворчого контингенту в Іраку. Як сказав Леонід Кучма, він поділяє думку Кузьмука про необхідність виведення українських миротворців з Іраку, однак для цього ще не настав час:

«Я поділяю думку Олександра Івановича, що нам поступово треба виводити із Іраку, але це в часі не завтра, не післязавтра».

За словами Кучми, “це ні в якому разі не повинно скидатись на втечу, бо при втечі втрачають усе”.

Міністр оборони, у свою чергу, окреслив власне бачення пріоритетних завдань українських Збройних Сил. Серед таких пріоритетів генерал армії Кузьмук, чиє попереднє перебування при кермі Міністерства оборони запам`яталось потраплянням військової ракети в житловий будинок у Броварах та збитим над Чорним морем російським літаком з мирними громадянами, назвав “зробити діяльність Збройних Сил безпечною для українського народу”.

Нагадаю: Президент України змінив керівництво Збройних Сил, як на офіційну причину вказавши на недостатню роботу попереднього міністра Марчука з утилізації застарілої військової техніки. А тим часом дехто з аналітиків це призначення безпосередньо перед виборами пов`язує з можливим силовим варіантом використання армії під час президентських виборів або введення в країні надзвичайного стану. Підозри щодо наміру влади удатись до силового сценарію посилились після повідомлення про те, що 28 жовтня, за 3 дні до виборів, новий міністр оборони планує провести в столиці військовий парад, офіційно приурочений до 60-ї річниці визволення Радянської України від німецько-фашистських загарбників.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG