Спеціальні потреби

Змiни у передвиборчiй програмi Януковича викликають критику - 2004-09-29


Київ – 28 вересня. В Україні продовжують лунати відгуки на вчорашні заяви прем’єр-міністра країни Вiктора Януковича. Він висловив свої погляди на низку актуальних питань внутрішньої та зовнішньої політики. Конкуренти скористалися нагодою в черговий раз звинуватити пана Януковича у популізмі. Експерти звертають увагу на деякі зміни у його передвиборчій програмі.

Напередодні, зустрічаючись у Києві із представниками російських мас-медіа, Віктор Янукович зробив низку резонансних заяв. Найцікавішими, на думку експертів, виявилися три тези. В разі обрання Президентом, прем’єр пообіцяв надати російській мові статусу державної. Крiм цього, Янукович висловився за запровадження в Україні інституту подвійного громадянства та проти вступу України до НАТО.

Кажучи про плани щодо вступу України до Північно-атлантичного альянсу, глава уряду констатував, що такий крок негативно позначиться на військово-промисловому комплексі країни.

В таборі конкурента прем`єр-міністра на виборах – Віктора Ющенка ці пропозиції сприйняли досить критично. Микола Томенко назвав ідею запровадження подвійного громадянства передвиборчою розробкою штабу Януковича. Але охарактеризував її як безграмотну:

«Студенти, заробітчани, молоді люди сьогоднішньої Донецької, Луганської, Харківської областей, які працюють сьогодні в Росії, в разі набуття подвійного громадянства проходитимуть військову службу в Росiйськiй Федерацiї. Якщо Віктор Федорович вирішив закрити нашими хлопцями гарячі точки в Росії, то він тоді повинен публічно про це сказати. Можливо, що це були iдеї з тих регіонів, хтось хотів там воювати чи щось iнше. Можливо, це від безграмотності. Тому я надіюся, що буде прояснена якось ситуація».

Томенко пояснює останні заяви прем`єра тим, що Янукович став покладатися на рекомендації іноземних політтехнологів, а не свого офіційного штабу, який очолює Сергій Тігіпко.

Експерт Лабораторії законодавчих ініціатив Габріель Асланян звертає увагу, що в заявах пана Януковича щодо мовного питання останнім часом сталися суттєві зміни. Зокрема в своїй передвиборчій програмі, поданій до Центральної виборчої комісії, він обіцяє утверджувати державний статус лише української мови. Російській же обіцяє лише вільний розвиток. На думку експерта, не в компетенції Президента й вирішувати питання подвійного громадянства:

«Питання громадянства за Конституцією регулюється законами України. В односторонньому порядку майбутній Президент не зможе це зробити. Він може хіба що подати відповідний законопроект до парламенту. При чому і в мовних питаннях – це також потребуватиме змін до Конституції. Подібні заяви, коли змінюється курс держави по декількох напрямках, під час виборчих кампаній робляться, звичайно, з метою покращення рейтингів», зазначив Асланян.

Багато оглядачів також із подивом сприйняли останню заяву прем`єра про недоцільність вступу до НАТО. Адже президент Кучма неодноразово наголошував на тому, що це стратегічна мета країни.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG