Спеціальні потреби

Технологiї президентської кампанiї - 2004-09-28


Київ – 27 вересня. Американська дружина Ющенка, тюремне минуле Януковича. Наразі ці дві теми найактивніше використовуються у передвиборчій боротьбі між двома головними претендентами на президентську посаду в Україні. Останнiм часом ця боротьба набирає конкретні форми.

Віднедавна у поїздах та електричках “Укрзалізниці” з`явився плакат, стилізований під американський часів війни у В`єтнамі. На ньому у вигляді “дядечка Сема”, що закликав юнаків іти служити в армію, зображений Віктор Ющенко. Вбраний у білий циліндр із зірками прапору США, він тицяє у глядача вказівним пальцем. “Ти готовий до громадянської війни?” – гласить напис.

Згаданий плакат без жодних вихідних даних у виборчому штабі Ющенка назвали провокаційним, заявивши про пряме порушення виборчого закону. Як стверджує довірена особа кандидата, народний депутат Микола Катеринчук, плакат містить заклик до громадянської війни та розпалення міжнаціональної ворожнечі. Катеринчук пообіцяв звернутися до Генпрокуратури, щоб з`ясувати ім`я замовника, і те, на чиї гроші виготовлено плакат. Він, крім того, вимагає від Генпрокуратури порушення кримінальної справи проти “Укрзалізниці”, де такі плакати безборонно поширюються.

Штаб Ющенка повідомив також, що готує позов до суду на кандидата в Президенти Романа Козака. Голова Організації українських націоналістів, відомий своїм передвиборчим роликом, в якому вимагає від дружини Ющенка зректися свого американського громадянства, минулої неділі в ефірі “5-го каналу” заявив, що Ющенка фінансують Сполучені Штати та Джордж Сорос. “Ми стурбовані такою наклепницькою інформацією і в судовому порядку вимагатимемо від Козака публічного вибачення”, -- заявив народний депутат, довірена особа Ющенка Микола Катеринчук.

Прозахідні симпатії фаворита виборчих змагань -- тема, яку посилено експлуатує також канал “Інтер”. В ролику, що з`явився на “Інтері” невдовзі після отруєння Ющенка, лідер опозиції зображений у вигляді американського ковбоя, котрий скаче на тлі карти України. Карта має напис на Заході “1 сорт” і на Сході “3 сорт”, а завершується така антиреклама закликом “Україно, роззуй очі!”

А тим часом темою для дошкульних нападок на головного противника Ющенка, Януковича, і далі залишається кримінальне минуле цього кандидата. Газета “Україна молода” судиться з штабом Януковича з приводу, як сказано у скарзі штабу, “сфальсифікованих фотоілюстрацій, які несуть недостовірну та образливу інформацію по відношенню до кандидата”. Предметом скарги стала стаття під назвою “Бігморди. В яку копієчку влітає наочне “тому що” кандидата Януковича”. Як пояснюють в редакції, на знімку одного з біл-бордів, опублікованому в “Україні молодій”, був напис “ТОМУ ЩО зону хавав”. Наступного дня справу в суд і скаргу до Центрвиборчкому подала довірена особа Януковича Раїса Богатирьова. Шевченківський райсуд Києва, Апеляційний суд столиці, а відтак і Верховний Суд, розглянувши справу, винесли ухвалу на користь газети “Україна молода”. Своє рішення судді аргументували тим, що згідно із законом, оскаржувати дії засобів масової інформації може виключно сам кандидат – суб`єкт виборчого процесу, а не його довірені особи.

Нагадаю: головних претендентів на президентську посаду Ющенка Януковича, між якими точиться запекла передвиборча боротьба, нині розділяє, за даними різних соціологічних служб, від 6 до 9% голосів. Лідером виборчих симпатій незмінно залишається лідер опозиції Віктор Ющенко.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG