Спеціальні потреби

Виступ екс-посла Бутейка у Вашингтонi - 2004-09-21


Вашингтон – 20 вересня. Із двадцяти шести претендентів - Ющенко єдиний реальний кандидат; вибори будуть вибором між тоталітаризмом та демократією, однак грузинського сценарію в разі поразки Ющенка передбачати не слід. Так, серед іншого, висловився колишній посол України у США - нинішній заступник голови Української народної партії Антон Бутейко під час виступу сьогоднi в Центрі стратегічних та міжнародних досліджень у Вашингтоні, де він перебуває з візитом. Аудиторії в Центрі стратегічних та міжнародних досліджень не треба було довго чекати на визначення Антоном Бутейком того, по чиїй стороні він стоїть і що думає про діючу владу. Виступаючи англiйською мовою, вiн серед, iншого сказав:

«Незважаючи на те, що у нас багато кандидатів, вибір лише один, а це вибір майбутнього - вибір Ющенка, бо коли порівняти його з іншими кандидатами, скажімо з кандидатом від правлячої команди, від правлячого режиму в Україні, то можна сказати, що вони багато чого обіцяють, мають багато інструментів в своїх руках, але не вживають їх, навпаки - вони розкрадають бюджетні кошти, не працюють на підвищення зарплат та пенсій українцям, не роблять нічого для попіпшення інших аспектів соціальної політики».

По імені Антон Бутейко також згадав двох інших кандидатів - комуніста Петра Симоненка та соціальіста Олександра Мороза, однак і вони, на думку екс-посла, не надаються на президентську посаду, оскільки вони повели б країну в минуле.

Перерехувавши заслуги прем’єрства Ющенка - серед яких він назвав вмагування корупції, вчасну виплату зарплат і пенсій, як також захист України від наслідків фінансової кризи, яка 1998 року поглинула Росію, Бутейко перейшов до умов, в яких опозиції доводиться вести виборчу боротьбу. Говорив він, серед іншого, про напади влади на опозицію, про позбавлення останньої можливостей вести нормальну кампанію, про обмеження їй доступу до інформаційного простору, про організацію владою вибухів на Троєщинському ринку та спробу отруєння Ющенка.

Однак, незважаючи на брудні технології влади, сказав Бутейко, Українська народна партія боротиметься за проведення в Україні чесних, прозорих та демократичних виборів. Вона не допустить фальсифікації їх результатів і надіється на підтримку в цьому міжнародних спостерігачів.

Самі вибори екс-посол вважає доленосними для України:

«Ми розцінюємо ці вибори як надзвичайно важливу подію в розвитку України, бо у нас є можливість вибрати між тим, чи повинна вона залишитися тоталітарною державою чи стати справжньою демократією».

Втім, в разі поразки Ющенка, Бутейко виникення грузинського сценарію не передбачає, вважаючи, що такий розвиток подій закінчився б кровопролиттям, яке до нічого не допровадило б. За його словами, не вдасться на цих виборах, ми продовжуватимемо боротьбу на парламентських у 2006 році. Ці вибори - сказав заступник голови Української народної партії - це лише початок демократичної трансформації України і цей процес триватиме доти, доки ми також не матимемо більшості в парламенті.

Нагадаємо, що Антон Бутейко, який ще торiк був послом України в Румунiї, подав у вiдставку з цiєї посади на знак протесту проти рiшення українського уряду про приєднання України до Єдиного економiчного простору разом з Росiєю, Бiлоруссю та Казахстаном.

Згадуючи роки у Вашингтонi, де вiн був послом вiд 1998 року по 2000 рiк, вiн пiд час виступу у Центрi стратегiчних та мiжнародних дослiджень як приклад технологiй дiючої української влади подав випадок, що стався пiд час президентських виборiв 1999 року. Тодi, сказав вiн, щоб дати можливiсть перебуваючим у США українським громадянам проголосувати, вiн звернувся до Києва з проханням вислати йому 600 виборчих бюлетенiв. Однак, за словами колишнього посла, прийшло не 600, а 11 000, i йому дали зрозумiти, що вiн повинен знати, що з ними робити. Антон Бутейко додав, що не сумнiвається, що iнцидент був однiєю з пiдстав, якi у 2000 роцi допровадили до його вiдкликання з американської столицi.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG