Спеціальні потреби

Генпрокуратура про справу Тимошенко - 2004-09-21


Київ – 20 вересня. У Генеральній прокуратурі пролунали заяви щодо справи лідера парламентської фракції Юлiї Тимошенко. Слідчі підтверджують, що за дорученням російських колег їй нарешті вручили виклик на допит в Москву. Сама Тимошенко це заперечує і попереджає, що буде чинити спротив, якщо українська влада вирішить примусово доставити її на допит в Москву.

В Генпрокуратурі стверджують, що нарешті вручили Юлії Тимошенко офіційний виклик до російської військової прокуратури. Вже у вівторок у Москві їй мають пред’явити обвинувачення у даванні хабарів. Мова йде про справу дев`ятирічної давнини. Головна військова прокуратура Росії стверджує, що отримала докази, що колишній керівник корпорації Єдині енергетичні системи Юлія Тимошенко підкупила офіцерів російських збройних сил. За це вона отримала вигідні контракти на постачання різної продукції для потреб російської армії. Російські слідчі кажуть, що ціни були завищені в 1,5-2 рази, а будматеріали так і не були поставлені в повному обсязі.

Керівник прес-служби української Генпрокуратури Сергій Руденко каже, що передавши виклик Тимошенко, відомство виконувало прохання російської сторони:

«Якщо у будь-якому іншому ще можна щось там казати і придумувати, то у цьому випадку дії з вручення повістки в рамках виконання міжнародно-правової угоди - надавати вже цим діям якісь політичні мотиви – тут взагалі немає про що казати».

У прокуратурі кажуть - їхати чи не їхати до Москви – це справа самої Тимошенко. Українська Конституція забороняє примусову видачу власних громадян будь-якій іноземній державі. Тим більше, що на території України Тимошенко користується депутатським імунітетом.

Сама ж Тимошенко не схильна довіряти цим словам. У понеділок вона заявила що не одержувала і не буде брати у майбутньому ніяких повісток для виклику на допит. Більше того, Тимошенко стверджує, що отримала від працівників СБУ інформацію про підготовку її примусового вивезення до Росії.

Ця операція, за словами депутатки, спланована в Адміністрації Президента. Однак Тимошенко попереджає – якщо її намагатимуться вивезти в Росію силою -вона чинитиме спротив:

«Я не маю намірів здаватися. Якщо дійде до крайніх мір, і вони будуть штурмувати квартиру або створювати засідки на вулицях, я на законних підставах володію мисливською зброєю і зайців, які будуть мене оточувати, буду розстрілювати».

Раніше Тимошенко заявляла, що готова зустрітися із російськими слідчими і відповісти на всі їхні запитання в Україні. Лідерка БЮТ пояснює тиск на неї політичними мотивами. Через її ізоляцію, начебто, хочуть нашкодити кандидату в президенти Віктору Ющенку.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG