Спеціальні потреби

Україна вдосконалює освiтню галузь - 2004-09-20


Київ - 19 вересня. Завтра в українськiй столицi розпочнеться п`ятий міжнародний «Тиждень освіти дорослих». Метою тижня буде покращення ситуації з освітою, що склалась в Україні.

Організатори кажуть, що цей тиждень можа вважати ювілейним. Його стратегічна мета - прямувати до досягнення цілей, проголошених ООН на період десятиріччя суспільної просвіти. Зараз Україна, як і інші держави, все більше уваги приділяє вдосконаленню освітньої галузі. До травня 2005 року планується приєднатись до Болонського процесу. Що стосується освіти дорослих, то зараз вона посідає особливе місце в освітній системі України. Представники громадських організацій та державні чиновники відзначають, що сьогодні доросле населення країни, де є серйозні проблеми з безробіттям потребує додаткових знань і навиків. До того ж підвищення професійного рівня вимагає час нових інформаційних технологій, які кожного року ускладнюються. Тому, за словами директора департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Ярослава Болюбаша, в Україні готується закон “Про освіту дорослих”. Внести рекомендації до цього законопроекту пропонується учасникам цьогорічного “Тижня освіти”:

«Ми зараз активно працюємо над законодавчим забезпеченням освіти дорослих. Як виявилось, ця проблема не розв`язана. Ряд питань не врегульовано, але тут є певні труднощі. Законопроект пройшов вже експертизу, зараз ми доопрацьовуємо, включаємо нові розділи. Я думаю до нового року нам не вдасться, але принаймні, десь з нового року цей закон, можливо, вже буде прийнятий».

Організатори заходу кажуть, що хотіли б, щоб громадськість звернула увагу на “Тиждень освіти,” не зважаючи на те, що зараз усi прикуті до перебігу президентьскої виборчої кампанії. Проте, за словами голови правління товариства “Знання” Василя Кушерця, гасло цьогорічного “Тижня” – “Освіта заради демократії”, свідчить про те, яку важливу роль знання відіграють і у формуванні громадської думки і у побудові демократичного суспільства:

«В нас політика сприймається народом неадекватно. От політика, яка за класиками, за Аристотелем задумувалась, це – наука про соціальні блага. І ми повинні привчити і громадськість і політичних діячів і політикум, що політика – це не боротьба за владу. Політика – це не такі брудні технології. Політика – це не маніпулювання людською свідомістю громадян, а політика перш за все це наука, це діяльність про те, як зробити суспільне благо у суспільстві».

Василь Кушерець каже, що сьогодні ні політики, ні громадяни не розуміють у чому полягає справжній зміст політики і тому про це також йтиме мова під час “Тижня освіти”.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG