Спеціальні потреби

Обiцянка пiдняти пенсiї: чи пiдвищить вона рейтинг владного кандидата? - 2004-09-16


Київ – 15 вересня. Соціологи прогнозують підвищення виборчого рейтингу Вiктора Януковича у зв’язку з щойно оприлюдненим наміром yряду підняти пенсії. Однак сплеск популярності прем’єра, вважають вони, буде нетривалим.

Центр «Соціс» розпочав до виборів «хвильове опитування», яке проводиться кожні два дні. Ідея полягає в тому, аби відстежувати найменші коливання виборчих настроїв – сплески та падіння популярності кандидатів залежно від подій, що відбуваються в суспільстві. З початку вересня проведено 6 хвиль опитувань, і тенденція, яку відзначають соціологи – поступове зростання рейтингу Віктора Ющенка, припинення росту рейтингу Віктора Януковича. За даними Центру «Социс», на 12 вересня двох фаворитів змагань розділяло 7% голосів; якщо ж рахувати голоси тільки тих, хто планує прийти на вибори, дистанція дорівнює 9 відсоткам на користь Ющенка.

У вівторок 14 вересня телеканали передали сенсаційну новину. На найближчому засіданні Уряд має намір прийняти рішення про велике збільшення пенсій. Про це, виступаючи перед громадськістю Бердичева, повідомив, неначе експромтом, прем’єр-міністр Віктор Янукович. Уже з вересня мінімальні пенсії зростуть до рівня прожиткового мінімуму, тобто удвічі: зі 137 до 284 гривень на місяць – обіцяє прем’єр. У зв’язку з такою обіцянкою соціологи прогнозують зростання рейтингу кандидата від влади:

«Я очікую, що так, на якийсь момент це може підвищити рейтинг пана Януковича», -- говорить президент Центру «Социс» Микола Чурилов. На його думку, сплеск популярності Януковича покажуть уже результати найближчої хвилі опитування. Проте, як вважає соціолог, передвиборча тактика Уряду з підвищенням пенсій не зможе кардинально вплинути на настрої виборців.

Як сприйняли новину виборці – особливо старші за віком, ті, кого підняття пенсій може безпосередньо стосуватися, я намагалася з’ясувати, розпитуючи киян на вулицях міста. Хоч як дивно, радіють одиниці:

«Якщо це правда, так це хорошо. Як доживу, то буду за Януковича голосувать. В молодості там на його кажуть, а все-таки він чи хазяїн свого слова, чи я можу пояснить. Як йому не було, але Родіни він не зміняв, і чого-то я йому вірю».

Переважна більшість, однак, налаштовані скептично. Одні кажуть – прем’єр не пояснив, звідки візьмуться гроші, не передбачені бюджетом, інші посилаються на свій сумний досвід: мовляв, підвищення пенсій одразу потягне за собою підвищення цін, ще інші просто сумніваються в тому, що обіцяне буде виконано:

- «Вдвічі – та це не буде такого, це не буде такого, це блеф».

- «Треба піднімати Україну, а пенсії самі піднімуться. Тому що звідки він, з чого він підніме? З чого він підніме пенсії, з яких коштів? Оце вони трошки приберегли на цей, на бюджет, і бюджет став липовий, а так звідки візьметься»?

- «Воно покращить, а ціни. Куди ціни полізуть – теж полізуть вверх. М’ясо було 8, зараз 16. В ті ж 2 рази».

- «Я не радуюсь, тому що воно все з’їдає. Хліб на 10 копійок подешевшав, а остальні продукти. Не радуюся я цьому. Від Януковича толку ніякого не буде. Не нам, простим людям, нікому. Це другий Кучма».

Більшість моїх співрозмовників вважають, що обіцянка підвищити пенсії – то лиш передвиборчий трюк.

- «Передвиборна кампанія, реклама йому нужна».

- «Передвиборна реклама».

І кажуть, що на їх рішення, за кого віддати свій голос, таке підвищення не вплине. «Хай підвищує ще удвічі, а я буду за іншого голосувати», -- каже літня жінка.

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG