Спеціальні потреби

Президент Кучма критикує критикiв Дунайського каналу - 2004-08-27


Київ - 26 серпня. Президент України Леонід Кучма назвав безпідставними заяви про шкідливість проекту “Дунай-Чорне море” для навколишнього середовища. Про це він заявив сьогодні на урочистій церемонії відкриття каналу, будівництво якого завершено, не зважаючи на критику українських екологів та урядів інших країн.

П’ять суден класу «ріка-море» вирушили у четвер щойно збудованим каналом «Дунай-Чорне море». Прохід каналом став можливим після того, як будівельники значно збільшили його глибину. Відтепер він може пропускати судна з осадкою майже 6 метрів. За рік канал зроблять ще глибшим і через нього зможе проходити більше кораблів. За оцінками Мінтрансу, після завершення будівництва каналу в гирлі річки Швидка до 60% суден, які зараз користуються румунськими каналами, перейдуть на українські транспортні шляхи.

Відкриваючи канал, Президент Кучма назвав безпідставними заяви про шкідливість цього проекту для екології. Він виступив проти проведення додаткових екологічних експертиз, на чому наполягали українські екологи та i чого неодноразово вимагали уряди європейських країн, зокрема Румунії та Німеччини. На думку українського Президента, численні експертизи дійшли висновку, що канал не несе ніякої загрози навколишньому середовищу. Роботи з поглиблення вела відома німецька компанія, яка, на думку Президента, ніколи не взялася б за цю роботу, якби мала сумніви у його екологічній безпеці.

Таким чином Леондід Кучма відреагував на закиди критиків цього проекту. 25 серпня Європейська Комісія виступила зі спеціальною заявою, де висловила занепокоєння відкриттям каналу та можливими екологічними наслідками українського проекту. Брюссель закликав офіційний Київ провести додаткові експертизи, згідно з міжнародними стандартами. Після цього з`явилися повідомлення, що Європа може вдатися до політичного тиску на українське керівництво, щоб змусити його переглянути свою позицію в цьому питанні. Своє застереження у цього тижня також у черговий раз висловили Сполученi Штати.

Тим часом британське видання Індепендент опублікувало статтю, де наводяться приклади шкоди, яку будівельники вже завдали унікальним видам птахів та риб. Кореспондент зазначає, що всі попередні звернення європейських лідерів не мали ніякого впливу на позицію України в цьому питанні.

Офіційний Київ, здається, не збирається відмовлятися від амбітних планів. Для українського уряду завершення проекту будівництва каналу, як і інших масштабних проектів є свідченням зрушень в країні, яка з часу проголошення незалежності пережила найбільший економічний спад.

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG