Спеціальні потреби

Президент Кучма закликає українцiв зберегти наступнiсть влади - 2004-08-24


Київ - 23 серпня. Напередодні Дня незалежності Президент Кучма виступив у Національному палаці «Україна» з промовою, присвяченою 13-й річниці української незалежності. Глава держави закликав утриматись від радикальної зміни правлячої еліти на цьогорічних президентських виборах та зберегти наступність влади.

Свою святкову промову український Президент розпочав із зовнішньої політики, приділивши особливу увагу проблемам євроінтеграції. Леонід Кучма скритикував тезу про те, що Україна не готова вступати в європейські інституції через брак демократії та свободи слова. “Сумнівна теза, димова завіса, насправді ж суть справи полягає в тому, що ця неготовність обопільна”, -- вважає Президент. Він сказав, що Україну не задовольняє статус сусіда і вона прагне асоціативного членства в Євросоюзі. А натякаючи на укладення договорів щодо Єдиного економічного простору, Кучма закликав Брюссель і Вашингтон зрозуміти, що стабільні взаємини України з її стратегічним партнером, Росією – це у відносинах з Європою не мінус, а як він сказав, а жирний плюс.

Говорячи про економіку, Леонід Кучма наголосив на зростанні валового внутрішнього продукту, яке цього року сягнуло 13-ти з половиною відсотка, і назвав це “українським економічним дивом”.

Позитивним процесам в Україні Кучма протиставив критиканство Заходу. Особливо багато ядучої іронії дісталось на адресу західних рекомендацій провести чесні вибори. Таких порад нам не висловлював тільки лінивий, -- заявив український Президент, сказавши, що прогнози про виборчі землетруси в Україні виявились перебільшеними і “нічого такого”, як було сказано, в Україні не відбувається і не відбудеться. Усе станеться так, як вирішить український народ, -- запевняє Леонід Кучма. Він при цьому висловив переконаність, що вибори в Україні пройдуть щонайпрозоріше і щонайдемократичніше, і підпустив шпильку на адресу найрозвинутішої демократії світу:

«Що стосується владних структур, якi покликанi забезпечити законнiсть проведення виборiв, то запевняю наших енергійних педагогів: ми нi за що не допустимо стрілянини з танкiв по парламенту, що сталося зовсім недавно і поруч з нами, і ні за що не допустимо більш як місячного підрахунку голосів, як це трапилось так само зовсім недавно, але не зовсім поруч з нами».

Кучма згадав також про політичну реформу, заявивши, що її реалізація стане для фаворитів президентської гонки першим туром виборів.

Говорячи про цьогорічні вибори, Президент сказав, що бажає Україні щасливого вибору, з мінімальною, як він сказав, кількістю ризиків. А на його думку, обирати доведеться з двох альтернатив:

«Перша модель розв`язання iсторичних проблем, якi є неминучими: радикальна зміна правлячої еліти, позбавлення владних повноважень одних і надання їх інших. Цiлком можливо, що у такому разі це врештi-решт може призвести до виведення ситуації iз соцiально-полiтичної рівноваги, набутої такими неймовірними зусиллями, а відтак до хаотичного згортання економічного ренесансу, як це часто буває, коли суспільну енергію поглинає бесплідна політична боротьба. І модель друга: спадковість політичного курсу.

Леонід Кучма застеріг Україну від “згубного, сповненого ризиків і потрясінь першого варіанту розвитку подій” та закликав не міняти правлячу еліту. Чинний Президент, що добуває свій термін, сказав, що йому небайдуже, яким увійде в історію 10-річчя його президентства. Він заявив, що неупереджений і вдячний нащадок оцінить його каторжну працю в ім`я України. І назвавши “пігмеями від політики” тих, хто закликав до України без Кучми, сказав, що Кучма без України не буде ніколи.

XS
SM
MD
LG