Спеціальні потреби

Спостерігачі з СНД критикують заяви американських сенаторів - 2004-08-23


Київ – 20 серпня. Голова Центральної виборчої комісії України Сергій Ківалов сьогодні заявив, що центральні українські ЗМІ порушують українські закони, не забезпечивши рівний доступ кандидатів у Президенти до ефіру. Про проблеми у цій царині заявили сьогодні і американські сенатори, які зараз перебувають в Україні. Натомість група спостерігачів з країн СНД критику з боку американців та міжнародних організацій на адресу української влади – називає тиском та втручанням у внутрішні справи України.

В Україну прибули спостерігачі з країн СНД – їх організація має назву СIS-EMO. Поки що досвід цієї стурктури не надто значний – її було засновано в кінці минулого року і спостереження проводилися на регіональних виборах в Росії. В Україні СIS-EMO обіцяє створити цілу сітку спостерігачів з різних країн СНД. Перші враження спостерігачів – ситуація в Україні принципово краща, ніж в інших пострадянських країнах. Говорить Бакіла Туатова, Казахстан:

«На опозицію у нас в Казахстані сильно тиснуть, не дають показати себе. У вас же скільки кандидатів у Президенти, і є у вас право вибору і ви дійсно можете самі вибрати». Перші зауваження СIS-EMO стосувалися не виборчої кампанії в Україні, а реакції на неї з боку західних спостерігачів. Зокрема, представники організації з тривогою констатують, що деякі західні оглядачі почали кампанію з дискридетації майбутніх президентських виборів і готові вже оголосити їх нелегітимними – це була цитата. Заяви американських сенаторів щодо використання адмінресурсу з боку влади їх російський колега – заступник голови Ради Федерації Росії Олександр Торшин назвав тиском.

«Я так думаю, що це одна із форм психологічного тиску. Я би закликав колег із Сенату з більшою повагою ставитися до такої великої та цікавої країни як України. По справжньому, як на мене, виборча кампанія ще не почалася. Просто не було можливості наробити стільки порушень».

Надалі постерігачі з СНД обіцяють відслідковувати не лише заяви своїх західних колег, а й перебіг виборчої кампанії в Україні і подавати офіційний звіт за результатами моніторингу.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG