Спеціальні потреби

Черкащина: кандидатiв у Президенти - 26, на плакатах лише один - 2004-08-17


Київ - 16 серпня. Однією з перших видимих ознак початку виборчої кампанії в Україні стали рекламні біл-борди кандидата від влади Віктора Януковича, сотні яких виросли в українських містах і селах. Офіційно зареєстрованих претендентів - 26, але якщо судити з політичної реклами, то виглядає так, що кандидат на президентство лише один. Ситуація однакова і в центрі, і на місцях. Прикладом може послужити Черкащина.

Президентська кампанія в Україні наразі виглядає як вибори Президента Януковича. Попри те, що зареєстрованих претендентів 26, з рекламних щитів електорату усміхається лише один, провладний, кандидат. “ТОМУ ЩО: надійний, професійний, послідовний”. Біл-борди з таким написом виросли в усіх містах і селах за винятком хіба що Західної України. В штабі Віктора Януковича кажуть, що загалом таких плакатів по всій Україні розміщено 250. Проте назване керівником штабу Сергієм Тігіпком число виглядає явно заниженим. Побувавши у відрядженні в Черкаській області, у самому лише обласному центрі я нарахувала 43 усміхнених зображення прем`єра. “Черкащина за Януковича!” – гласить плакат при в`їзді в місто, на головній вулиці якого через кожний квартал стоїть “сіті-лайт” з Януковичем з обох боків. Черкащани на таку передвиборчу рекламу реагують неоднозначно. Говорить студент Черкаського музичного училища Анатолій.

«Я проти через те, що мене ніхто не питав. Мені тільки 18 років виповнилося, і вже вирішили – Молодь за Януковича. Дивлюсь, плакати. Молодь за Януковича, а я за нього дізнався тільки в цьому році, він для мене особисто нічого не зробив».

«Як і для Черкас», -- додає його товариш, також студент Денис. Анатолій збирається на виборах голосувати за Ющенка, а Денис проголосує проти всіх, бо не бачить достойного кандидата. Однак обоє вважають, що з Януковичами в центрі Черкас явний перебір. “А де ж інші кандидати?” – дивується в маршрутці літня жінка. Як каже вона, приїхала в область, думала, стільки повісили портретів, щоб ми вибрали собі Президента, аж бачу – це тільки один”.

Обласна глибинка, село Шевченкове, батьківщина Кобзаря, зустрічає тим самим знайомим зображенням. Поряд з пам`ятником Тарасу Шевченку, на сільраді – кандидат Віктор Янукович. “Так районна влада покерувала”, -- кажуть місцеві мешканці:

«Я оце сьогодні вперше побачив, бо в центр не ходжу, у відпустці, і прийшов і побачив, і кажу голові: а чого це один? Ну, а він каже: вішайте ще. В нас нема портретів. Одного привезли з району, повісили, а більш портретів в нас немає других кандидатів. Як привезуть нам, то повісим, скажуть нам повісити, так повісим».

Хоч би скільки портретів їм повісили, це не вплине на їхній вибір, кажуть селяни.

«Більшість населення буде голосувати за Ющенка Віктора Андрійовича, і ми переконані, що у нас в селі Шевченковому він переможе», -- переконаний один iз селян.

XS
SM
MD
LG