Спеціальні потреби

Заяви Генпрокуратури щодо кiлькох резонансних справ - 2004-08-17


Київ – 16 серпня. Генпрокуратура України сьогодні оприлюднила інформацію по ряду резонансних справ. Щодо подій у Мукачевому, то слідчі проводять розлiсдування за фактом підробки виборчих документів. А справу за фактом стеження за кандидатом у Президенти Віктором Ющенком досі не порушено.

Генпрокуратура лише вивчає заяви про стеження за Віктором Ющенком на горі Ай-Петрі в Криму. Штаб Нашої України заявив, що вони затримали кілька правоохоронців, які відстежували пересування Ющенка та автівки із необхідною для цього технікою. Однак керівник прес-служби Генпрокуратури Сергій Руденко каже, що міліція всі звинувачення штабу відкидає і заявляє, що жодного стеження не було. Ющенко попросив порушити кримінальну справу за цим фактом, однак у прокуратурі поки не бачать для цього достатньо підстав:

«На вiдмiну вiд мiнiстерства внутрiшнiх справ i на вiдмiну вiд кандидата в Президенти у тiй ситуацiї нам ве все зрозумiло i тому треба виконувати низку дiй, якi б слугували i добувати документи, якi б слугували пiдставою для нележного i законного [нерозбiрливо], обгрунтованого не якимось там мотивами стороннiми, а саме з правової точки зору», зазначив Руденко.

Зате побиття водія КАМАЗу людьми з кортежу Ющенка поблизу Херсона у генпрокуратурі вважають доведеним фактом. Якщо у штабі Нашої України кажуть, що вантажівка робила маневри, які становили небезпеку для життя кандидата у Президенти, то генпрокуратура висуває іншу версію. Мовляв, водій вантажівки маневрував на дорозі, аби об`їхати велосепидистів. Це грунтується на їх показах. За словами Руденка, «вони дають свiдчення про те, що зупитися їх змусило сам факт групового побиття водiя КАМАЗа». Прізвища тих, хто безпосередньо бив водія, встановлені і вони мають понести покарання – додав вiн.

Також генпрокуратура України фактично визнала фальсифікацію виборів у Мукачевому. Зараз прокуратура провадить слідство у кримінальній справі за фактом підроблення виборчих документів під час виборів мера цього містечка.

І одна новинка і довготривалої резонансної теми – справи Гонгадзе. Громадянин К – який заявив, що саме він убив Георгія Гонгадзе і якого звинувачують ще у ряді вбивств не є підозрюваним у справі Гонгадзе. Зараз лише триває перевірка, чи мав він відношення до цієї справи. Про громадянина К, який зізнався у вбивстві журналіста, генпрокуратура повідомила відразу після того, як у британській газеті Індепендент з`явилася інформація про причетність правоохороних органів України до стеження за Гонгадзе напередодні його зникнення.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG