Спеціальні потреби

КВУ передбачає фальсифікацію виборів у Західній Україні - 2004-08-16


Львiв - 15 серпня. Передвиборча кампанія у Західному регіоні розпочалася з відносно невеликою кількістю порушень під час збору підписів та агітації. Проте у майже всіх причетних до майбутніх перегонів сьогоднішні тенденції викликають побоювання щодо справжньої фальсифікації виборів безпосередньо у день голосування. Говорить голова Львівської обласної організації Комітету виборців України Роман Кошовий:

«Не для кого не є таємницею електоральні уподобання Львівщини. Як на мене, тут відбудуться швидше фальсифікації не штибу якось занизити явку чи занизити кількість голосів виборців, а швидше будуть певні провокації, для того, щоб на певних дільницях визнавати вибори недійсними. Як приклад можу сказати, що якщо у місті Львові є близько 200 дільниць, то якщо на них визнати вибори недійсними, то це мінус 400-500 тисяч голосів за певного кандидата, що є дуже суттєво в загальноукраїнських рамках».

Подібні побоювання має і заступник керівника Львівського обласного штабу Віктора Ющенка Тарас Батенко: «Ми відслідковуємо інші тенденції, які пов’язані вже не стільки зараз зі збором за провладного підписів, а вже безпосередньо із процесом дня голосування. Це більш серйозно. Наш моніторинг показує, що може бути достатньо радикальний сценарій, який продумує влада, щоби фальсифікувати ці вибори».

Комітет виборців України у Львівській області вже оприлюднив перші результати моніторингу передвиборчої кампанії. «Програму захисту прав виборців під час проведення президентської виборчої кампанії» підтримано «Фондом сприяння демократії» Посольства США в Україні. Всі зафіксовані факти порушень під час збору підписів стосуються кандидата від влади Віктора Януковича. Такі випадки зафіксовані у Яворівському та Стрийському районах області, місті Дрогобичі, де збирати підписи примушували вчителів. Речник штабу Януковича Юрій Кріль спростовує випадки тиску під час збору підписів у Дашаві Стрийського району та селищі Черниляві в Яворівському.

«Просто якийсь збіг по часу привів до того, що це відбулося. Або в іншому селі, стверджують наші опоненти, то вже в Яворівському районі, назву села не пам’ятаю, що когось там змушували за гроші ставити підпис, бо інакше не віддамо вам пенсію, якщо ви підпис не ставите. Виявилось ця жіночка взагалі пенсію отримує у Львові, ми з’ясували».

За три тижні роботи прихильники Януковича зібрали на Львівщині більше ста тисяч підписів. Підписи за Віктора Ющенка розпочали збирати лише 2 серпня. За тиждень прихильники Ющенка зібрали більше 50 тисяч підписів. Окрім адміністративного тиску, КВУ та опоненти закидають збирачам підписів за Віктора Януковича введення виборців в оману.

Тарас Батенко: «За кого ви будете голосувати? Ті кажуть: „За Ющенка”. „Ага, ну як ви за Ющенка, то підпишіться, що ви проти Януковича”. І люди підписуються, не дивлячись за що вони підписуються, хоча підписний лист за іншого кандидати, відомо за якого кандидата. Таких матеріалів у нас чимало. Ми їх перепровіряємо, тому що можуть бути певні якісь речі неадекватні, можуть просто підсовані якісь речі іншими, конкуруючими штабами. Здебільшого такі речі підтверджуються, або вилазять ще більші несподіванки, на які ми навіть не очікували».

У будь-якому разі кількість зібраних підписів не означає гарантовану кількість голосів на виборах. В цьому переконаний і голова львівської організації Комітету виборців Роман Кошовий:

«Є досвід, коли люди приносили більше підписів за себе, ніж потім за них голосувало людей. Навіть в десять, в сто разів, навіть на минулих, 99-го року виборах».

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG