Спеціальні потреби

Почесний консул України у США захищає свою дiяльнiсть - 2004-08-06


Вашингтон - 5 серпня. Почесний консул України у місті Клівленді - американський українець Андрiй Футей заперечує звинувачення, що він своєю заангажованістю в політичному житті США порушує Віденьку конвенцію про консульські відносини, яка забороняє дипломатам, в тому числі і почесним, втручатися у внутрішні справи країни перебування.

Родина Футеїв - добре відома американським українцям. Батько Андрія - Богдан - призначений колишнім президентом Рональдом Рейґеном федеральний суддя, який допомагав в процесі опрацювання першої української Конституції, а сам Андрій - політично заангажований адвокат, республіканець за переконанням, який зараз агітує за переобрання діючого президента Джорджа Буша.

Водночас Андрій Футей уже два роки є почесним консулем України в Клівленді, а це звання вимагає від нього представляти на території США також українські інтереси.

Одна особа - дві іпостасі. Чи є тут конфлікт інтересів? Судячи по матеріалах, які появилися останнім часом в деяких українських мас-медія, тут не лише конфлікт інтересів, але також порушення положень уже згаданої Віденської конвенції, як також українського консульського статуту.

Втім Андрій Футей з цим не погоджується. Він говорить, що його зв’язки і співпраця з українськими дипломатами у США сягають 90-их років і що всім, навіть найвищим особам в українському Мiнiстерствi закордонних справ, із самого початку була добре відома його політична діяльність:

«І Міністерство закордонних справ і посольство України дуже [добре] були обізнані з моєю працею і ухвалили, власне, це назначення. Я взяв цю посаду із зрозумінням, що кожен знав, в якій ділянці я працюю, і я маю тут навіть кореспонденцію від Мінстерства закордонних справ, яка доказує, що моя праця як почесний консул України не має нічого до діла з моєю щоденною платною роботою».

Якщо проти політичної діяльності Андрія Футея не заперечують на найвищих рівнях українського уряду, то чим міг бути викликаний ажіотаж навколо неї? Пан Андрій натякнув, що це могло бути пов’язане із невдоволенням деяких осіб нещодавнім виступом віце-президента Ричарда Чейні в приміщенні однієї з українських католицьких церков в околицях Клівленду. Влаштувати цей виступ допоміг саме Андрій Футей.

Мiж тим на дальшу дiяльнiсть пана Футея як поченого консула може вплинути його причетнiсть до фiнансового скандалу в окрузi, в якому вiн працює. Як повiдомила газета Клiвленд плейн дiлер, суд 30 липня визнав його посередником у хабарництвi. Згiдно з газетою, винесення вироку призначено на 30 серпня. У нашiй розмовi 5 серпня пан Футей вiдмовився коментувати справу, зазначивши, що вона ще не завершена.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG