Спеціальні потреби

МВС засуджує акцiю сумських студентiв - 2004-08-05


Київ – 4 серпня. Триває рух студентської колони на Київ. На сьогодні учасники маршу протесту здолали майже сто кілометрів. Тим часом із заявою щодо акції виступило Міністерство внутрішніх справ.

Як повідомляє студентський інформцентр, у середу зранку учасники пішого маршу протесту дійшли до райцентру Недригайлів на Сумщині. Перед будинком місцевої адміністрації вони провели мітинг протесту після чого вирушили далі. Після звільнення всіх затриманих міліцією учасників студенти зняли наметове містечко в центрі Сум. Декілька десятків людей долучилися до маршу протесту. Студенти рухаються до Києва, де у середині серпня планують розбити наметове містечко на знак протесту проти об’єднання трьох сумських університетів і призначення ректором депутата Верховної Ради із фракції СДПУ(о) Олександра Царенка. Організатори акції розповсюдили заклик до студентів з інших країн пікетувати українські посольства за кордоном.

Міністерство внутрішніх справ оприлюднило у середу заяву, у якій називає акцію сумських студентів заздалегідь спланованим політичним заходом, який передбачає залучення екстремістські налаштованих осіб. Похід активістів студентського руху на Київ керівництво МВС характеризує як авантюру.

Міністерство не погоджується із думкою, що дії міліції, яка в ніч на перше серпня арештувала понад два десятки мешканців студентського табору, були неправомірними. Нічний рейд міліція пояснює сигналом про наявність у таборі осіб у камуфляжній формі. У затриманих вилучено ніж, муляжі гранат та пакети із наркотичною сировиною.

МВС закликало громадян, у тому числі студентів, "не піддаватися на провокації політичних екстремістів, реалізувати своє право на громадсько-політичну діяльність виключно в конституційному полі, а всі суперечності та конфлікти вирішувати мирним, правовим шляхом".

До студентів звернувся також керівник штабу Януковича Сергій Тігіпко. В інтерв’ю українській службі ВВС він закликав заспокоїти ситуацію, інакше влада вживе заходів для збереження спокою.

У Сумах у ніч на середу у великій кількості було розклеєно листівки із зверненням до студентів від імені молодіжної організації «Слов`янський союз». У ній засуджуються дії організаторів і учасників акції.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG