Спеціальні потреби

Що стримує українську жiнку - дискримiнацiя чи брак активностi? - 2004-07-30


Харків – 28 липня. Серед українських лідерів - жінок менше п’ятнадцяти відсотків. А у таких чоловічих сферах, як економіка та політика, їх просто обмаль. Харківська область не є виключенням з загального правила. Але саме там живе і працює унікальна жінка, яка довела, що неможливого не існує.

Наступного року першій українській жінці-фінансисту Марині Вишневській виповниться шістдесят. Сьогодні вона голова бюджетної комісії обласної ради та президент Харківського відділення асоціації платників податків України. Пані Марина -- кандидат економічних наук, заслужений економіст України та автор трьох підручників з питань формування бюджету. Вона член президії Спілки жінок України, а різноманітних нагород та орденів має просто незліченну кількість.

Така видатна кар’єра розпочалась доволі екзотично. Молода Марина займалась телеметрією. Вона розшифровувала інформацію з космічних кораблів. Про подальше стрімке просування Марина Костянтинівна розповідає як про належне:

«Що мало думала про кар’єру. Спочатку стала економістом, потім старшим економістом, потім начальником відділу. Далі була замом начальника фінансового відділу, а після цього головою податкової служби. Вся кар’єра була фінансовою роботою».

Харківську податкову службу Марина Костянтинівна формувала і вдосконалювала сама. Вона 10 років збирала податки з харків’ян. А потім вирішила зайнятись громадською діяльністю і допомагати тим, хто ці податки сплачує:

«Знаючи обидві сторони медалі, повинна була захистити платників податків. Для нашої країни створення власного бізнесу – нова справа, і хтось повинен розповідати про неї людям».

Асоціація платників податків з поставленими завданнями справляється. Марина Костянтинівна і тут віддає перевагу новим методам. Вона залучає до громадської діяльності пенсіонерок-економістів. І каже, що у 55 років життя жінки тільки-но починається:

«Вони чудово виглядають, мають величезний багаж знань, тому я їх залучила до роботи в асоціації. Сьогодні мені доповідають, що саме ця організація є лідером серед регіонів. Це справді приємно».

Сьогодні серед депутатів Харківської обласної ради лише п’ять жінок. Марина Вишневська вважає, що причиною цьому - низька жіноча активність, а не висока чоловіча дискримінація:

«Я ніколи не відчувала дискримінації, і сьогодні вважаю, що у нас її немає, просто жінки менш активні в роботі. Особисто мені ніхто не казав: Вишневська – жінка, і тому вона не може очолити податкову службу. Хоча при Радянському Союзі серед українських податківців було всього чотири жінки. Я взагалі не розумію, коли кажуть „партія за жіночою статтю”. Це як? Я розумію лише партію за інтересами. Я вважаю, що тільки від жінки залежить те, ким вона стане і чого досягне в житті», -- пiдсумувала свiй досвiд Марина Вишневська.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG