Спеціальні потреби

Кандидати в президенти України - хто вони? - 2004-07-28


Київ – 27 липня. Сьогодні – останній день, коли дозволяється висування кандидатів у Президенти України. Центральна виборча комісія прийматиме документи до 1 серпня, однак прізвища осіб, що претендуватимуть на президентське крісло вже відомі.

Станом на сьогодні ЦВК зареєструвала 15 кандиадтів у Президенти України, документи ще п`ятьох осіб зараз розглядаються та перевіряються. Втім усі розуміють, що більшість із тих, хто має посвідчення кандидата – лише статисти. Двоє основних претендентів на головне крісло країни відомі вже давно – це лідер фракції Наша Україна Віктор Ющенко та прем`єр Віктор Янукович. Згідно iз соціологічними даними, розрив між цими кандидатами складає біля десяти відсотків на користь Ющенка.

Втрутитися у змагання лідерів здатні хіба що лідери двох лівих партій – комунiст Петро Симоненко та соціаліст Олександр Мороз. Їх програми досить подібні у розділі соціальної політики та економіки, втiм водночас Олександр Мороз одним із головних завдань для України вважає європейську інтеграцію.

За президентське крісло та лівий електорат знову змагатиметься і Наталя Вітренко. Її програма досить радикальна – вона пропонує розірвати стосунки зі США та МВФ і піти шляхом Білорусі на зближення з Росією.

Серед тих, хто може втрапити до п`ятірки лідерів і голова Спілки промисловців та підприємців Анатолій Кінах. Як і двоє лідерів кампанії, він також обіймав посаду глави українського уряду. На думку соціологів, його електорат значною мірою перетинається із електоратом Януковича.

Серед відомих широкому загалу осіб брати участь у цьогорічній кампанії будуть київський мер Олександр Омельченко, лідер Яблука Михайло Бродський, лідер зелених Віталій Кононов, телеведучий Дмитро Корчинський. Останній заявив, що його головна мета на виборах – боротися про перемоги Ющенка. Разом із лідером Руху за Єдність Богданом Бойком та главою ОУН в Україні Андрієм Чорноволом, Корчинський може розраховувати на голоси правих радикалів. Політологи вважають, що головна мета вищезгаданих осіб – відібрати хоча б пару відсотків у лідера перегонів Ющенка на Західній Україні.

Мають посвідчення кандидатів і народний депутат Леонід Черновецький, який до речі входить до Нашої України, лідер Громадського контролю Василь Волга, лідер Слов`янської партії Василь Базилюк та бізнесмен Олександр Ржавський, який вже змагався за президентску посаду 5 років тому, але отримав менше одного відсотка пiдтримки. Політолои кажуть, що участь цих кандидатів у перегонах – спроба підняти власний політичний рейтинг та можливість контролювати підрахунок голосів через своїх представників у виборчих комісіях.

У переліку висунитих кандидатів немає прізвища Кучми Леоніда Даниловича. Сьогоднішній день дає відповідь на запитання, яке до останнього називали головною інтригою виборів – Кучма на третій термін не йде. Головним владним кандидатом залишається прем`єр-міністр Віктор Янукович.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG