Спеціальні потреби

За чим до Києва прибув Глiб Павловський? - 2004-07-20


Київ – 19 липня. В Україні почне працювати «Російський клуб» під керівництвом Глiба Павловського. Про цілі своєї діяльності під час української виборчої кампанії відомий російський політтехнолог, керівник Фонду ефективної політики, розповів сьогодні журналістам на прес-конференції в Києві.

Це стало майже народною прикметою: якщо в Україну злітаються московські політтехнологи, значить, скоро вибори. Легендарного Гліба Павловського, якого вважають одним з авторів брудних технологій з дискредитації Ющенка і підтримки української влади, у Києві зустрічали не вельми приязно. Біля агентства УНІАН, де проходила прес-конференція, активісти гурту «Молодь – надія України» виставили пікети із закликом: «ЧЕМОДАН-ВОКЗАЛ-МОСКВА», а на транспарантах замість «ПОЛІТТЕХНОЛОГИ» написали «ПОЛІТТЕХНОЛОХИ», натякаючи на провал російських політичних технологій на минулих парламентських виборах в Україні.

Гліб Павловський, пройшовши в УНІАН із «чорного ходу», почав свою прес-конференцію із заяви, що він політтехнологом не є. Пан Павловський, що має статус радника Адміністрації Президента Путіна, підписав угоду з паном Погребинським – радником Адміністрації Президента Кучми – про співпрацю аналітичних центрів Росії та України. У Києві, каже Гліб Павловський, він відкриє російський клуб.

«Ну подумаєш – у Києві до десятка чи там кількох десятів американських чи європейських неурядових аналітичних центрів додасться всього лиш один російський. Тут нема небезпеки, слово честі, це не боляче».

Гліб Павловський каже, що не збирається брати участi в українській виборчій кампанії. Він заявив також, що Росія не втручатиметься в українські вибори, бо, за його словами, не має реальних можливостей впливу. Що ж до симпатій офіційної Москви, то вони, не приховує пан Павловський, на боці чинної української влади:

«Звичайно ж, Путін підтримує діючого Президента і уряд діючого Президента, керівником якого є пан Янукович», -- каже Гліб Павловський. На думку оглядачів, саме в штабах Януковича головно й працюватимуть у цю кампанію московські політтехнологи. Останнім консультативним порадам московський гостей приписують, зокрема, прагнення «показати Януковича як людину», про яке заявив голова штабу провладного кандидата Сергій Тігіпко. Що поради політтехнологів почали реалізувати, мабуть, може свідчити те, що український прем`єр минулої неділі в Дніпропетровську заспівав дуетом з переможицею Євробаченння Русланою. Проте за словами українського політолога Віктора Небоженка, намір показати «людське обличчя Януковича» - завдання непросте з огляду на деякі незручні факти його біографії. Небоженко пропонує не переоцінювати можливості російських політтехнологій на українських виборах:

«Регулярна присутність чи наявність Павловського в українському соляному політичному розчині передбачається як певні правила гри. І вони самі це теж чудово розуміють, і не переоцінюють свої можливості впливати на ситуацію в Україні», каже український політолог.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG