Спеціальні потреби

Горбулiн: вступ України до НАТО залежатиме вiд результату президентських виборiв - 2004-07-15


Київ – 14 липня. Україна повільно просувається на шляху до НАТО, однак подальші темпи залежатимуть від того, як пройдуть президентські вибори – заявив сьогодні радник Президента України Володимир Горбулін.

Від Стамбульського саміту оптимісти очікували запрошення України до НАТО. Однак цього не сталося. Там українцям дали зрозуміти – подальші стосунки з альянсом прямо залежні від президентських виборів в Україні, а до того, жодного поступу сподіватися не варто. На сьогодні головною проблемою для вступу України до НАТО залишається низький рівень демократії в країні. Як сказав голова Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції Володимир Горбулін:

«Під час неформальної зустрічі, яка відбулась у Варшаві, було дуже чітко сказано: Ми поважаємо Україну, але Україні ще багато потрібно працювати, щоб відповідати по багатьом параметрам, стандартам НАТО, перш за все демократичним цінностям, хоча ви зробили дуже багато в секторі безпеки».

Є ще одна проблема у справі інтеграції України до НАТО. Негативне ставлення до альянсу з боку значної частини українців. Зараз уряд заявляє, що готовий робити все аби змінити ситуацію, однак правда в тому, що соціологи за останні роки фіксують погіршення ставлення людей до цієї організації. Як вiдзначив Анатолій Мураховський, заступник голови Держкомтелерадіо:

«Дійсно соціологічні опитування доводять, що брак знань про НАТО якраз заважає людям правильно визначити свою позицію до цієї організації».

Відтак уряд планує ряд заходів, серед яких випуск теле- та радіопрограм, а також громадські читання в регіонах України про альянс. Люди мають зрозуміти, що НАТО – це насамперед стандарти демократії та найвдаліша системи безпеки в світі, каже Володимир Горбулін.

«Вони мають мабуть зовсім внутрішну атмосферу стосовно прав людини, можливості звернутись до суду, свободи слова, роботи засобів масової інформації. Ми б хотіло до цього наблизити ті цінності, які в тих країнах уже існують і дозволяють любій людині вважати себе достойним громадянином тієї країни. Ми задоволені цим? Ні. Це потрібно нам», -- сказав президентський радник.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG